Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

29. března 2017 svátek má Taťána

Co nabídl Veletrh práce?

Co nabídl Veletrh práce?

Čtvrtek, Březen 16, 2017 - 16:30
D.S.
Prostějov – Veletrhy práce jsou akce, které mají pomoci najít zaměstnání všem, kteří ho v danou chvíli hledají. Některé firmy na veletrhu nabízeli i stipendia pro středoškoláky a vysokoškoláky.

 

V Městském divadle ve středu 15. března od 9:00 do 16:00 mohli lidé navštívit Veletrh práce. V rámci veletrhu proběhly také přednášky, především na téma osobních rozvojů, prvních dojmů, pracovních pohovorů a dalších. K veletrhům také patří široká marketingová kampaň, která má pomoci ke zviditelnění účastnících se firem a především daného veletrhu práce.

 

K vidění zde byly nabídky práce a brigád z různých odvětví, osobní setkání se zaměstnavateli z regionu, přehledné informace o firmách a pracovních pozicích a také přednášky na téma první dojem, jak na pracovní pohovor, jak na motivační dopis a další…


Co jsou Veletrhy práce?

 

Veletrhy práce mají celkem 3 důležité prvky:

 

-Tím prvním je podpora regionálních zaměstnavatelů, kdy každý má možnost se těchto veletrhů zůčastnit, nabízet své volné pozice a najít tak kvalifikované zaměstnance, nebo může jen více zviditelnit svoji firmu.

 

-Druhým prvkem je podpora všech středoškolských a vysokoškolských studentů, kteří si prostřednictvím těchto veletrhů mohou najít brigádu, praxi, stáž nebo zaměstnání.

 

-Posledním prvkem je podpora všech ostatních obyvatel daného regionu, kteří zrovna v daném regionu hledají zaměstnání.