Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

29. března 2017 svátek má Taťána

Na první pokus balóny nad Bouzov nevzlétly

Na první pokus balóny nad Bouzov nevzlétly

Pátek, Srpen 22, 2014 - 10:30
H. Baronová, M. Havelka
Bouzov – Největší balónová fiesta v republice měla být zahájena v pátek ráno svým prvním startem. Připravené balóny však vzduchoplavci nakonec ani nenafoukli. Neprostupná mlha byla příliš velkým rizikem.

Nebe nad Bouzovem se ráno balóny nezaplnilo. Popravdě řečeno, i kdyby ano, stejně by to nikdo nezaregistroval. V hustě mlze nebylo možné zahlédnout ani známou siluetu věže bouzovského hradu. I když se chvílemi zdálo, že se přece jenom sluníčko už mlhou prodírá, nakonec byl start odvolán.

„Jsme tady počtvrté, ale ještě se nestalo, že by byl některý z ranních startů zrušený. Stává se to spíš večer kvůli silnému větru,“ poznamenává konický balonář Lubomír Šmída. Jak dodává, také ti, co mají na bouzovské fiestě za sebou startů víc, si takovou situaci pamatují jednou, někdy při sedmém ročníku. Ovšemže z důvodu bezpečnosti nebylo jiné cesty. I zkušební let, ke kterému byla jedna z posádek vyslána, hlásil, že ve směru větru, tedy z Bouzova přibližně na Mohelnici, je mlha rozlitá po celém prostoru, vystupují akorát vrcholky Jeseníků.

 

Před devátou hodinou, asi po dvou hodinách čekání na příznivější podmínky, byl první let 14. ročníku balónové fiesty na Bouzově zrušen. „Dohlednost je opravdu mizerná, volal jsem i známým tím směrem a všude je situace stejná, jak tady,“ konstatuje L. Šmída, který s rozhodnutím organizátorů jednoznačně souhlasil. 

Autor fotografií: 
H. Baronová, M. Havelka