Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

29. března 2017 svátek má Taťána

Nad Bouzov opět vyletí balóny

Nad Bouzov opět vyletí balóny

Pátek, Srpen 15, 2014 - 10:45
H. Baronová, M. Havelka
Bouzov, Konice – Impozantní pohled k nebi zaplněnému víc, jak dvěma desítkami balónů s kulisou bouzovského hradu v pozadí letos opět nabídne příští víkend. Balonáři z Konice se tohoto exkluzivního setkání zúčastní už počtvrté.

Balonová fiesta u hradu Bouzova se letos koná počtrnácté. „Je to 14. ročník největší balonové fiesty v ČR. Podle informací se opět sjede kolem dvaadvaceti horkovzdušných balónu,“ říká pilotka balónu s označením OK 4731 Zuzana Klimešová z Konice. Ten, řízený buď jí samotnou nebo ‚šéfpilotem‘ Lubomírem Šmídou, často brázdí ‚vzdušný prostor‘ nejen nad Konickem, ale prakticky po celé republice.

Největší balonářský sraz začíná v pátek 22. srpna a vzduchoplavci se ‚rozletí‘ v neděli 24. srpna. Mezi tím jsou jako vždy plánovány ranní a večerní společné starty a sobotní odpoledne bude také provázeno kulturním programem. Samotné létání ovšem není úplně v rukou pilotů, velkou, možná i hlavní roli, hraje počasí a směr větru. Vloni se většina letů proměnila v ‚pravidelnou linku‘ Bouzov – Velké Opatovice, což však samozřejmě všichni brali s rezervou. Prostě to tak někdy fouká… „Uvidíme, kolik letů se letošní rok podaří odletět, protože takové počasí, jaké je toto léto, už dlouho nebylo. Kvůli častým bouřkám pro balony hodně špatné,“ naznačuje Zuzka.

 

Této balonové fiesty se balonáři mohou zůčastnit pouze s pozvánkou od organizátorů. Tu dostali vzduchoplavci z Konice už opakovaně. „My se letos zúčastníme pro nás již čtvrtého ročníku. Jsme rádi, že jsme toto pozvání opět dostali, protože Balony nad hradem si již získali plno věrných diváků, kteří si tuto podívanou nenechávají ujít,“ řekla Týdeníku pilotka Zuzana Klimešová. 

Autor fotografií: 
archiv Balony Konice, M. Havelka