Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

29. března 2017 svátek má Taťána

Neoprávněné používání auta

Neoprávněné používání auta

Pondělí, Březen 20, 2017 - 17:45
Redakce
Prostějovsko – Čtyřikrát si půjčil neoprávněně auto od svého otce a ve všech čtyřech případech byl kontrolován a byla u něj provedena zkouška na přítomnost návykových látek. Pokaždé byla pozitivní na amphetamin a metamphetamin.
Ilustrační foto

 

Z přečinu neoprávněné užívání cizí věci podezírají plumlovští policisté dvaatřicetiletého muže z obce na Prostějovsku.

 

Tohoto se podezřelý dopustil tím, že v době od 2. do 13. února si nejméně ve čtyřech případech neoprávněně zapůjčil klíče od automobilu svého otce. Následně byl ve vozidle značky Ford čtyřikrát policisty kontrolován. Z toho jednou v Prostějově a třikrát přímo v obci nedaleko bydliště.

 

Při každé z těchto kontrol byla u muže provedena zkouška na přítomnost jiných návykových látek. Tato byla vždy pozitivní na látky amphetamin a metamphetamin. Tři tyto skutky jsou šetřeny pro podezření z přestupku proti ustanovení zákona o silničním provozu a jeden jako podezření na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Hrozí mu pokuta až do výše 20 tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel až na dobu jednoho roku. Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky pak trestní zákon stanoví trestní sazbu odnětí svobody až na jeden rok. Za přečin neoprávněné užívání cizí věci trest odnětí svobody až na dvě léta nebo zákaz činnosti.