Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

29. března 2017 svátek má Taťána

Počasí balónům nad Bouzovem nepřálo, létaly aspoň večer

Počasí balónům nad Bouzovem nepřálo, létaly aspoň večer

Úterý, Srpen 26, 2014 - 08:45
H. Baronová, M. Havelka
Bouzov, Konice - Ze čtyř plánovaných startů na bouzovské balónové fiestě se nakonec povedly jen dva. Z toho jeden ještě zkrátily hlášené srážky. Dvě desítky balónů se nad hrad Bouzov ale přece jen vznesly.

„Mlhy byly tak husté, že z bezpečnostního hlediska bylo nemožné startovat,“ vrací se konický balonář Lubomír Šmída k uplynulému víkendu. Bohužel podzim asi už má nakročeno podstatně dřív, než by bylo žádoucí. „Vyšly ale večerní lety a balónové svícení,“ dodává. Při našich dvou ranních návštěvách (pátek a sobota) jsme však takové štěstí neměli.

Zatímco páteční let zanesl vzduchoplavce kousek za Mohelnici, v sobotu večer foukalo trochu jiným směrem. „Balóny letěly na Litovel. Během letu ale přišlo hlášení z meteostanice, že se blíží mrholení, takže jsme přistáli Na Pindě (místo u cesty z Konice kousek před Litovlí, pozn. red.),“ přibližuje sobotní let. Ale nakonec se povedlo i večerní svícení balónů a závěrečný ohňostroj. Kdo vydržel až do konce, rozhodně nelitoval.

Vidět víc jak dvě desítky balónů startovat na jednom místě, je opravdu zážitek. Jak ale Lubomír Šmída poznamenává, při samostatných letech si může pilot sám přizpůsobit místo a čas startu vzhledem k povětrnostním podmínkám. Toto je ovšem ale riziko, s nímž je při pořádání podobných akcí nutno počítat. Přesto konický pilot věří, že babí léto nabídne ještě spoustu příležitostí se vydat k nebi za sluníčkem. 

 

Autor fotografií: 
archiv Balóny Konice