Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

29. března 2017 svátek má Taťána

Snažil se ujet od nehody!

Snažil se ujet od nehody!

Pondělí, Březen 20, 2017 - 13:15
Redakce
Prostějov – Muž, který způsobil nehodu, z místa havárie ujel. Ovšem nepovedlo se mu zmizet, protože ho řidič poškozeného vozidla sledoval. V obci Dřevnovice vozidlo odstavil a utekl do polí.

 

V sobotu 18. března chvíli před čtvrtou hodinou ráno došlo v okružní křižovatce ulic Brněnské a okružní v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů typu Škoda Octavia.

 

 

Řidič, který je podezřelý, že dopravní nehodu způsobil, z místa bez zastavení ujel. Poté dojel do obce Dřevnovice, kde vozidlo odstavil a utekl od něho do polí. Řidič druhého automobilu prchající vozidlo pronásledoval a na místo přivolal policisty. Do pátrání po uprchlém řidiči se zapojili policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou. Ti muže následně vypátrali u železničního viaduktu.

 

 

Provedenou dechovou zkouškou policisté u dvaadvacetiletého majitele poškozeného automobilu změřili hodnotu 1,4 ‰ alkoholu v dechu. Řízení vozidla a způsobení dopravní nehody však muž navzdory důkazům popřel. Výše způsobené hmotné škody byla vyčíslena na 50 tisíc korun.

 

Ve věci řízení vozidla pod vlivem alkoholu a způsobení dopravní nehody policisté proti muži zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.