Pracovní stůl bez šuplíků

Bolesti zad dokáže ovlivnit i váš pracovní stůl, za kterým při práci sedíte

Bolesti našeho těla si nevybírají. Někdy jejich prožijeme aniž abychom je vůbec zaregistrovali. Jindy nás zase potrápí tak, že na ně do konce života nezapomeneme. A bolest zad do této kategorie určitě patří! Co je však nejhorší, taková bolest nás dokáže potrápit na skutečně dlouhou dobu. Bolest zad se objeví kdykoliv a ve většině případů člověk není připraven. Kvalitní a vhodně zvolený pracovní stůl vám pomůže se této bolesti vyvarovat!

Bolest zad není jen výhradou pro seniory

Bolest zad a pracovní stůl spolu souvisejí
Pracovní stůl by měl být ve správné výši

V minulosti panoval názor, že bolest zad trápí výhradně seniory. Pokud vás začaly bolet záda, automaticky jste se mezi nic zařadili. Dnes je však běžným jevem to, že začíná trápit stále mladších lidí. A protože v současnosti lidé vykonávají převážnou práci za pracovním stolem, není se čemu divit. V minulosti bolela záda hlavně z fyzické práce, dnes nad ní začíná převládat nekonečné sezení za počítačem. Ačkoliv příčiny bolesti zad mají rozličný původ, nejčastěji se jedná o nesprávné držení těla. Až 80% populace neumí správně tělo držet, kráčet či sedět. Jedním ze společných spouštěčů je nesprávná poloha při sezení za pracovním stolem, a to ať už doma nebo v práci. Problémem může být i nárazová aktivita, na kterou člověk prostě není připraven. Dejte si pozor i na to, kde sedíte – průvan či nesprávně nastavená klimatizace se na vašich zádech dokáží také nepříjemně podepsat.

Jak se bolesti zad vyvarovat?

Bolesti zad se člověk dokáže vyvarovat hlavně pohybem. Pokud se člověk nehýbe, svalstvo mu jednoduše opadne a svaly představují pro páteř největší oporu. Všeho však moc škodí a proto se snažte sportovat s mírou. Neoddělitelnou součástí člověka je i spánek. Chcete-li se vyvarovat bolesti zad v spánku, nezapomeňte na kvalitní matrace a vhodný polštář. Pokud budete nucen zvedat těžké břemeno, zvedejte ho z podřepu a s narovnanými zády. Jen tak se dokážete úrazu zad vyvarovat. I když je správné držení těla důležité, ovlivnit stav vaší páteře dokáže například i pracovní stůl. Mít správnou výšku, vhodnou kancelářskou židli a sedět na ní správně představuje základ úspěchu. Pokud i vy chcete mít kvalitní pracovní stůl takový, se kterým nebudete bolest zad pociťovat, navštivte https://worklife.cz/ a vyberte si i vy z bohaté nabídky!