Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

24. června 2017 svátek má Jan

Publicistika

Úterý, Květen 23, 2017 - 13:15
V minulých dnech obdržela nadace Kolel stanoviska od jednotlivých složek IZS ke svému záměru na zvýšení piety v prostoru starého židovského hřbitova ve Studentské ulici. Jak se k tomuto tématu staví složky IZS?
Dominika
Neděle, Duben 16, 2017 - 13:30
Hra Modrá velryba, která děti navádí k sebevraždám a před kterou ve čtvrtek varovala policie, ve skutečnosti neexistuje. Je to hoax!
Dominika
Neděle, Duben 2, 2017 - 11:15
První dubnový den letos vyšel na sobotu. To ovšem světové ani české značky nezastavilo v tvorbě aprílových žertíků. Věděli jste, že Holmik je od Prostě Jo! vzdálený 21 kilometrů? Podívejte se na přehled aprílových vtípků!
Dominika
Středa, Březen 29, 2017 - 11:15
Prostějov – Pan zastupitel František Švec ve svém rozhovoru uvádí, že při přípravě petice petiční výbor nikoho nepodvedl, neboť vycházel z informací poskytnutých městem. Petici „Za zachování stávajícího stavu parku a jeho okolí před RG a ZŠ města Prostějova na ulici Studentská v plném rozsahu a beze změn „ sice podepsal, ale dnes vyjadřuje ochotu ke kompromisu. Přečtěte si celý rozhovor!
Dominika
Čtvrtek, Březen 16, 2017 - 15:15
Mýtus o činnosti sportovní komise, spočívá v rozdělení finančních podpor pro sportovní kluby v Prostějově. Musíme říci, že tomu tak není. Komise se vyjadřuje a dává doporučení Radě města Prostějova. Je pravda, že komisi byla letos přidělena částka ve výši 500.000. – Kč. Tu má k dispozici pro rozdělení dle svého uvážení podle podaných žádostí. I tak konečné rozhodnutí má již zmíněná Rada. Letos na tuto částku bylo přijato 70 žádostí od sportovních klubů.Ovšem tímto naše práce nekončí.
Dominika
Úterý, Březen 14, 2017 - 14:30
Prostějov – Vzniká spousta spekulací o tom, kolik pořízení a provoz EET stojí. Proto Vám přinášíme přehled o cenách pořízení EET a o jeho následném provozu. Pořízení EET se týká také trhovců a kolotočářů. Druhá vlna se může týkat i kadeřnic, automechaniků i jiných živnostníků.
Dominika
Pátek, Březen 10, 2017 - 12:45
Prostějov – V životě každého člověka představuje prvních 25 let obrovský kus cesty. Od narození, přes první dětské krůčky a slůvka, základní vzdělání, profesní přípravu, dospělost, první zaměstnání, atd. Kolik zážitků, snů a plánů, malých či velkých vítězství, někdy i proher. To, co každý z nás za čtvrtstoletí prožije, se dá jen velmi těžce vyjádřit v několika řádcích jednoho článku. Stejně je tomu tak při snaze postihnout historii jedné organizace.
Dominika
Pondělí, Březen 6, 2017 - 14:30
Směrnice EU o zbraních žádá povinné hlášení vzduchovek na policii. Sobotka s Chovancem si sice teď hrají na ty, kdo nás před diktátem EU ochrání, podstatný je ovšem fakt, že nemáme na výběr.
Dominika
Čtvrtek, Březen 2, 2017 - 13:15
Prostějov – Na zastupitelstvu města i na sociálních sítích opakovaně zaznívají domněnky, že společnost Vodovody a kanalizace neplní svou zákonnou povinnost a neposkytuje informace. Jak to tedy s poskytováním informací týkajících se VAKu ve skutečnosti je?
Dominika
Středa, Březen 1, 2017 - 15:45
Prostějov – Popeleční středa je v kalendáři první den postní doby. Následuje čtyřicetidenní půst spolu se šesti nedělemi. Popeleční středa připadá na 46. den před Velikonoční nedělí. Odepřete si něco během postního období před Velikonocemi?
Dominika

Stránky