Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

17. prosince 2017 svátek má Daniel

Publicistika

Středa, Prosinec 13, 2017 - 13:34
Prostějov – Jak se Rada města Prostějova postavila k tvrzením, že na jednání 27. června primátorka Alena Rašková nepodala oznámení o svém poměru k projednávané věci? Jsou tvrzení lživá, či pravdivá?
Dominika
Pátek, Prosinec 8, 2017 - 11:42
Není to tak dávno, co Národopisný soubor Mánes z Prostějova oslavil krásných 72 let existence a i když to pro někoho může být zasloužilý věk, „Mánesáci“ se nevzdávají a udržují tradice nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí.
Dominika
Úterý, Prosinec 5, 2017 - 13:08
Spolupráce českých třídních odborů OS ČMS a syrské odborové centrály GFTU nabírá od počátečního setkání na mmzinárodním odborářském fóru solidarity na intenzitě. Zatímco byl v září tohoto roku velmi přátelsky a s úctou k českým odborářům přijat v syrském městě reprezentant OS ČMS Martin Peč, o měsíc později se tento Prostějovan setkal v Bruselu s prvním mužem syrských odborů.
Dominika
Pondělí, Prosinec 4, 2017 - 10:11
Syn umělce Thomas Gebr spolu s generálním konzulem Pavlom Šepeľákom zahájili vernisáž.
Dominika
Úterý, Listopad 14, 2017 - 10:05
V letošním roce jsme měli ve Spojených státech naplánovaný opravdu bohatý kulturní a společenský program. Jednak jsme se zúčastnili vernisáže výstavy obrazů českého malíře Jaroslava Jerry Gebra, potom jsme se potkali s panem generálním konzulem Pavlom Šepeľákom a Anetou Campbell při rozhovoru o české kultuře a umění v působnosti generálního konzulátu v Los Angeles. Významnou událostí pro nás byly volby do Parlamentu České republiky a na závěr tradiční podzimní setkání Amerického Sokola v Pasadeně.
Dominika
Středa, Listopad 1, 2017 - 11:58
Díky delegování Odborovým sdružením Čech, Moravy a Slezska jsem měl tu čest odpovědět svou přítomností na pozvání Svetové odborové federace na odborářské fórum solidarity s Kubou, Palestinou a Sýrií pořádané pod patronací řeského komunistického europoslance Sotiriose Zarianopoulouse v budově europarlamentu v Bruselu pod názvem „Pracující všech zemí proti imperialismu, válkám a intervencím EU a paktu NATO, v solidaritě s lidem Palestiny, Sýrie a Kuby“. Akce se zúčastnila řada delegátů z Řecka, Kypru, Turecka, Švédska, Bosny, Srbska, Rakouska a dalších zemí.
Dominika
Úterý, Říjen 17, 2017 - 15:22
Poslanecká sněmovna české republiky na své včerejší mimořádné schůzi schválila návrh usnesení SPD! Podívejte se na včerejší projev poslance Radima Fialy - místopředsedy SPD na 61. mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny k těžbě lithia na území ČR.
Dominika
Úterý, Říjen 3, 2017 - 13:33
V poslední době člověk stále slýchá, jak je to či ono politicky nekorektní, jak je třeba se vyjadřovat politicky korektně a proč a jak přistupovat k těm či oněm politickým tématům, a tak dále. Doba se mění, význam slov se mění a vše halí mediální virtuální realita, která nahrazuje realitu skutečnou.
Dominika
Středa, Září 27, 2017 - 09:28
V syrském hlavním městě Damašku proběhlo odborářské fórum na téma „Solidarita se syrskými pracujícími a syrským lidem proti terorismu, ekonomické blokádě a politice imperiální intervence“ pořádané sysrko odborovou centrálou GFTU, Světovou odborovou federací a Mezinárodní arabskou odborovou konfederací. Konference proběhla pod záštitou prezidenta Syrské arabské republiky, Jeho Excelence Bašára al – Assada.
Dominika
Pondělí, Září 11, 2017 - 11:37
Na pozvání syrské odborové centrály GFTU se v Damašku zúčastní konference GFTU a Světové odborové federace na téma „Solidarita se syrským lidem a pracujícími proti terorismu, blokádě a politice mezinárodní intervence“.
Dominika

Stránky