Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

18. března 2018 svátek má Eduard

Publicistika

Pátek, Únor 23, 2018 - 13:47
Vzhledem k tomu, že se v mediálním prostoru a na sociálních sítích šíří zkreslené informace o průběhu jednání zastupitelstva konaného 19. 2. 2018, vydává primátorka Alena Rašková toto prohlášení:
Dominika
Středa, Únor 21, 2018 - 10:47
Výšovice – Tři týdny nazpět se konal tradiční ples ve Výšovicích. Náměstek pro dopravu Smetana zde vyhrál televizi, kterou si ovšem nenechal a daroval ji dětem do mateřské školy!
Dominika
Pondělí, Únor 5, 2018 - 10:27
Jistě jste zaznamenali v posledních dnech dění kolem dotací střední školy Art Econ ve spojitosti s poslancem Radimem Fialou. Pokud ne, v článku naleznete video. Jakákoliv rozhodnutí ohledně soukromé školy Art Econ dělá jednatel. V tomto případě je jednatelkou paní Peštová. Poslanec Fiala není jednatelem školy, ani majitelem. Otázkou je, zda není celá tato situace zbytečně nafouklou bublinou.
Dominika
Středa, Leden 24, 2018 - 09:49
Po sledování televizních pořadů, vztahujících se k prezidentským volbám, po debatách a prohlášeních většiny prezidentských kandidátů, po přečtení řady komentářů v českém tisku i na sociálních sítích musím říci, že naše demokracie, kultura a bazální slušnost, jak situaci hodnotí nezaujatý, normální občan Česka, na celé míře PROPADLA.
Dominika
Úterý, Leden 23, 2018 - 12:28
Čestný člen nedávno vzniklého spolku Hanácký Jeruzalém Ofer Pelled z Izraele se podruhé během půl roku vrátil do Prostějova. Ofer je učitelem Talmudu v ješivě v Jeruzalémě (ješiva je židovská škola vyššího vzdělání určená zejména pro studování Talmudu a náboženského práva – Wikipedie). I proto uvítal možnost pobesedovat v rámci své návštěvy také se studenty a pedagogy prostějovského Gymnázia Jiřího Wolkra. Rodina pana Pelleda přišla na Moravu z východního Polska, tehdy Haliče. Jeho předkové, kteří se usadili v Prostějově, jsou pohřbeni na novém židovském hřbitově za Brněnskou ulicí. Ofer Pelled se velmi zajímá o to, co je v někdejším „hanáckém Jeruzalémě“ nového.
Dominika
Sobota, Leden 20, 2018 - 11:09
V závěru loňského roku jsme spolu s Tomášem Vincencem vydali drobnou knížku, životopis jedné z legend prostějovského hokeje Jaroslava Palatého. Publikace je takovým malým dárkem k jeho letošnímu významnému životnímu jubileu, osmdesátinám. Kniha s názvem Jaroslav Palatý Autobiografie mapuje nejen životopisné údaje, ale je taky pohledem do historie prostějovského hokeje. Kromě faktografie se zabývá taky pohledem na spoluhráče, trenéry i funkcionáře, kteří v prostějovském hokeji něco znamenali.
Dominika
Sobota, Prosinec 23, 2017 - 13:41
Může se stát, že některý z vánočních dárků nefunguje nebo má vady. Jak řešit takovou reklamaci? A také na nás každoročně pod stromečkem čekají dárky, které nám mají udělat radost. Co když ale nesedí nebo neodpovídají našim představám? Co s nevhodnými dárky? Vrátit, vyměnit, nebo prodat?
Dominika
Středa, Prosinec 13, 2017 - 13:34
Prostějov – Jak se Rada města Prostějova postavila k tvrzením, že na jednání 27. června primátorka Alena Rašková nepodala oznámení o svém poměru k projednávané věci? Jsou tvrzení lživá, či pravdivá?
Dominika
Pátek, Prosinec 8, 2017 - 11:42
Není to tak dávno, co Národopisný soubor Mánes z Prostějova oslavil krásných 72 let existence a i když to pro někoho může být zasloužilý věk, „Mánesáci“ se nevzdávají a udržují tradice nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí.
Dominika
Úterý, Prosinec 5, 2017 - 13:08
Spolupráce českých třídních odborů OS ČMS a syrské odborové centrály GFTU nabírá od počátečního setkání na mmzinárodním odborářském fóru solidarity na intenzitě. Zatímco byl v září tohoto roku velmi přátelsky a s úctou k českým odborářům přijat v syrském městě reprezentant OS ČMS Martin Peč, o měsíc později se tento Prostějovan setkal v Bruselu s prvním mužem syrských odborů.
Dominika

Stránky