Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

19. března 2019 svátek má Josef

Baník podcenil Prostějov

Baník podcenil Prostějov

Pondělí, Červenec 9, 2018 - 13:22
Redakce
Prostějov – První prohra v pátém zápase přípravy na novou prvoligovou sezonu zasáhla ostravský Baník. V Prostějově podlehli druholigovému celku 1:2.
Ilustrační foto

 

Dvě parádní akce Jana Koudelka rozhodly o tom, že fotbalisté Prostějova v přípravě porazili prvoligový Baník Ostrava. Baník přitom nasadil i další opory jako Hrubého či Filla, přesto však po dvaceti minutách nečekaně prohrával 2:0. Prostějov soupeře zaskočil aktivním napadáním a v první půli byl jasně lepší.

 

V hledání optimální sestavy pro podzimní část sezony bude Baník pokračovat na soustředění v rakouském Kirchdorfu. Kouč Páník má k dispozici kompletní aktuální kádr, kvůli zranění chybí jen Petr Breda a Bronislav Stáňa. Na soupisce tak je 22 hráčů včetně testovaného Brazilce Pedrinha.

 

1. SK Prostějov – FC Baník Ostrava 2:1 (2:0)

Branky: 4. a 19. Koudelka – 60. Fleišman. Rozhodčí: Machálek. Diváci: 400.

 

Prostějov: Bréda – Machynek, Sus (46. Schuster), Janíček, Slaninka (80. Verčimák) – Biolek (60. Šteigl), Pančochář (70. Rus), Zhykol (75. Langer), Hapal (46. Píchal) – Koudelka (75. Fládr) – Kovařík. Trenér: Oldřich Machala.

 

Baník: Budinský – Mešaninov (60. Pazdera), Pokorný (60. Procházka), Stronati (46. Šindelář), Granečný (46. Fleišman) – Fillo, Hrubý, Kaloč (60. Diop), Bolf (46. de Azevedo) – Pedrinho (46. J. Šašinka), Baroš. Trenér: Bohumil Páník.