Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

20. října 2018 svátek má Vendelín

Bláznivá britská komedie potěší diváky už tuto sobotu!

Bláznivá britská komedie potěší diváky už tuto sobotu!

Pondělí, Listopad 6, 2017 - 12:21
Redakce
Prostějov – Moje divadlo zahájí sezonu už 11. listopadu! Začíná se s rošťácky bláznivou britskou konverzační komedií Klíč pro dva.

 

11. 11. 2017 sobota / 19:00 hodin / přednáškový sál / mimo předplatné

John Chapman a Dave Freeman

 

Klíč pro dva

 

Moje divadlo Prostějov – Režie: Pavel Drmola

 

Hrají: M. Drmolová, H. Švédová, J. Dohnal, M. Jančík, P. Drmola, D. Vicencová, H. Šprynarová, R. Volek

 

Rošťácky bláznivá britská konverzační komedie o tom, jak ve svém bytě bez úhony přežít setkání svých milenců, jejich manželek a dávných přátel.

 

Dave Freeman (1922 – 2005)

 

Dave Freeman byl všestranný a plodný rozhlasový a televizní scénárista. Ve svém díle obsáhl filmovou, reklamní a divadelní tvorbu, přičemž příležitostně ztvárnil i některé své postavy. Vyučený elektrikář začínal u divadla jako jevištní technik a v padesátých letech se také prosadil jako novinář. Spolupracoval se slavným komikem Benny Hillem, pro kterého napsal většinu jeho revuálních vystoupení. Freemanova divadelní prvotina Postel plná cizinců (A Bed Full of Foreigners) měla v roce 1973 premiéru v londýnském West Endu a je dosud hranou komedií po celém světě. Během své dlouhé umělecké kariéry psal scénáře pro nejslavnější komiky tzv. Zlaté éry.

 

John Roy Chapman (1927 – 2001)

 

John Chapman, absolvent herectví na Královské akademii dramatického umění, zahájil svou divadelní kariéru hereckým debutem v roce 1946. Po třech letech vystupování se rozhodl využít svého nadání a začal psát své vlastní texty. Jeho první hra Dry Rot o nepoctivých sázkařích měla premiéru v londýnském Whitehall Theatre v roce 1954. Během necelého čtyřletého uvádění měla hra obdivuhodných 1 475 repríz. Obrovský úspěch přiměl Chapmana věnovat se dále vlastnímu psaní her. Chapman je proslulý také svou spoluprací s Rayem Cooneym, se kterým napsal několik úspěšných komedií. Příkladem může být Not Now Darling, kterou následně sám adaptoval do filmové verze. V šedesátých letech vzniká dlouholeté úspěšné spojení autora s BBC, během kterého vznikly dvě stovky televizních komedií. Mezi ně patří Blandings Castle, Happy ever after a také 26 epizod seriálu Fresh Fields pro Thames Television, který získal v USA cenu eMMY pro nejúspěšnější komedii.

 

Autor fotografií: 
Moje divadlo