Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

17. února 2019 svátek má Miloslava

Co město dělá s neřízeným množením toulavých koček?

Co město dělá s neřízeným množením toulavých koček?

Úterý, Srpen 7, 2018 - 12:09
Redakce
Prostějov – Jak je to s přemnožením koček na Prostějovsku? Co město dělá pro regulaci koček na ulici?
Ilustrační foto

 

O tom, jak je řešena tato otázka v katastru města Prostějova, informuje vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Prostějova Martina Cetkovská:

 

"K regulaci počtu toulavých koček město přistoupilo v roce 2009 a to poskytováním peněžních darů občanům, kteří nechají sterilizovat kočku nebo vykastrovat kocoura. Výše vyplaceného příspěvku činila ročně zhruba 30 tisíc korun. Zájem o příspěvek je stále velký a v letošním roce máme pro tyto účely schválenou částku 80 tisíc korun a určitě ji vyčerpáme. Předpokládáme, že pokud se kočky nemohou neřízeně množit, je eliminováno zbavování se koťat odkládáním na volně přístupná místa ve městě, což se nám v praxi potvrdilo. Ne, že by se tyto případy ojediněle nestaly, ale je to spíše výjimka než pravidlo.

 

V letošním roce město také přispělo dotací ve výši  8 tisíc korun spolku  Mourek Prostějov z. s. ,  na pomoc opuštěným kočkám na zamezení jejich přemnožení, což je především na kastraci. Tento spolek má sídlo v Prostějově a stará se opuštěné a toulavé kočky. Město nebude provádět odchyt toulavých koček, neboť kočka je zvíře, které dokáže žít bez pomoci člověka. K přemnožení toulavých koček a jejich kumulaci na jednom místě většinou dochází z důvodu potravní nabídky. Tím, že lidé krmí opuštěné kočky u popelnic, bohužel přilákají tak všechna tato zvířata i z okolí."