Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

17. února 2019 svátek má Miloslava

Dana Zbořilová získala 3. místo na Mistrovství světa v zimním plavání

Dana Zbořilová získala 3. místo na Mistrovství světa v zimním plavání

Čtvrtek, Březen 8, 2018 - 11:12
Redakce
Prostějov – Členka TJ Haná Prostějov, zimní plavkyně Dana Zbořilová bodovala v zimním plavání. Tato prostějovská rodačka získala bronz na Mistrovství světa v Estonsku!
Předávání Ceny města Prostějova 2016 (MMPv)

 

Přemožitelka kanálu La Manche, národní i mezinárodní šampionka v zimním plavání, prostějovská rodačka a nositelka Ceny města Prostějova 2016Dana Zbořilová byla úspěšná při „MS IWSA, 450m a kratší Talin“ v Estonsku. V kategorii 450 metrů kraul v Talinu vybojovala 3. místo - GRATULUJEME.

 

Danu Zbořilovou k plavání přivedli v šesti letech rodiče. Začínala jako bazénová plavkyně. Vyzkoušela i různé sporty, ale nakonec zůstala u silniční a dráhové cyklistiky a u dálkového a zimního plavání. Od roku 1993 je členkou TJ Haná Prostějov oddílu dálkového a zimního plavání.

 

Dne 14. 8. 2001 přeplavala jako druhá žena Česka kanál La Manche za 11:56 hod. Dana Zbořilová je také několikanásobnou mistryní České republiky a několikanásobnou vítězkou Českého poháru v zimním plavání. Reprezentovala Prostějov i naši republiku na mnoha mezinárodních akcích. Je mezinárodní mistryní Německa, vícemistryní Polska v zimním plavání. Na prestižním světovém poháru v dálkovém plavání ve Švýcarsku získala 4. místo. V březnu roku 2016 se stala mistryní světa v zimním plavání, které se konalo v sibiřské části Ruska.

 

Autor fotografií: 
Město Prostějov