Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

20. října 2018 svátek má Vendelín

Dnešní silvestrovské ohňostroje v okolí

Dnešní silvestrovské ohňostroje v okolí

Neděle, Prosinec 31, 2017 - 13:23
Redakce
Prostějovsko – Shlédněte video s přípravou na dnešní silvestrovskou show v Prostějově. A na jaké ohňostroje se dnes můžete podívat?
Přípravy na silvestrovskou show

 

Prostějovský ohňostroj vypukne dnes ve 20 hodin a nabídne kromě různých efektů i pohádkové hity. V patnáctiminutové show uslyšíme písničky ze známých českých pohádek a filmů, mezi které bude patřit Noc na Karlštejně, Tři bratři, Zlatovláska, Panna a Netvor a další. Ohňostroj v Prostějově každoročně trvá téměř čtvrt hodiny, loni však lidé ohňostroj neviděli kvůli mlze. Letos stojí ohňostroj čtvrt milionu korun.

 

 

Konice

 

Prostějov se chlubí čtvrtmilionovým rozpočtem, v Konici je poloviční. A to přesto, že zdejší ohňostroj zakončující předvánoční trhy sklízí veskrze pozitivní ohlasy a délkou se vyrovná prostějovskému. Obvykle ohňostroj v Konici stojí 100 až 120 tisíc.

 

Plumlov dnes v 17:30–18:00

 

V Plumlově se na konci roku na pyrotechnice nešetří. Pořadatelé spolupracují s otinoveskou firmou Pyro Work. Silvestrovský ohňostroj je letos nad Podhradským rybníkem v Plumlově.

 

 

Prostějov má v jedné věci navrch. Letos se přidá už hodinu před ohňostrojem hudba. Bezpečnostní zóna totiž potřetí za sebou zahrnuje značnou část náměstí. Prostějov, Plumlov i Konice mají dohromady ohňostroj za téměř půl milionu korun.