Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

19. března 2019 svátek má Josef

Dopis od primátorky Raškové zastupitelce Naiclerové

Dopis od primátorky Raškové zastupitelce Naiclerové

Úterý, Květen 1, 2018 - 14:12
Redakce
Prostějov – Primátorka RNDr. Aleny Rašková poslala otevřený dopis zastupitelce Ing. Haně Naiclerové. Kvůli čemu tohle všechno vzniklo?
Ilustrační foto

 

Dobrý den paní inženýrko,

 

na jednání Zastupitelstva města Prostějova dne 16. 4. 2018 jsem Vás opakovaně žádala o poskytnutí přesné formulace Vašeho dotazu ohledně dotací pro LHK Jestřábi, spolek, kterou jste zaslala na ministerstvo financí.

 

Protože jste tak dosud neučinila, žádám Vás znova, abyste zaslala všem zastupitelům kopii dotazu. V případě, že jste posílala v papírové podobě, zašlete sken dopisu – zaměstnavatel Vám jistě v tomto případě použití firemní techniky umožní.

 

S přáním pěkných jarních dnů

RNDr. Alena Rašková

 

Čeho se týká dotaz Ing. Hany Naiclerové, který podala na ministerstvo financí?

 

Kauza „hokejové dotace“

 

Ve věci dotací do mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi Prostějov, spolek, město Prostějov nepochybilo.

 

Již v závěru února letošního roku to konstatovalo ve svém stanovisku Ministerstvo vnitra, odbor veřejné správy, dozoru a kontroly. Z předložených důkazů dospělo ministerstvo k závěru, že město Prostějov postupovalo při uzavření Smlouvy o poskytnutí dotace klubu LHK Jestřábi Prostějov, spolek, v souladu se zákonem. Zastupitelé byli se zvoleným způsobem poskytnutí finančních prostředků prokazatelně seznámeni a v dané věci rozhodovali s vědomím této skutečnosti.

 

Dalším důkazem, že nedošlo k porušení zákona, je šetření Policie České republiky. Ta v závěru března letošního roku odložila trestní oznámení opozičních zastupitelů na podezření ze spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku. Ani z pohledu policie tak nedošlo k žádnému pochybení v souvislosti s poskytnutím dotace mládežnickému hokeji, jak se snaží veřejnosti podsunout někteří opoziční zastupitelé.

 

Dotace byla řádně vyúčtována, peníze „probrusleny“ mladými hokejisty, městu žádná škoda nevznikla.

 

Přestože tato skutečnost je dostatečně známa, mají zřejmě někteří opoziční zastupitelé jiný názor a z neznámého důvodu by rádi připravili město Prostějov o bezmála 7 milionů korun. Jak jinak si vysvětlit, že dlouhodobě prosazují zařazení pohledávky za městem ve výši oněch téměř sedmi milionů korun do insolvenčního řízení? Na základě podnětu jednoho z občanů toto Krajský soud v Brně skutečně insolvenčnímu správci uložil. Správce nyní posoudí, zda se pohledávkou bude zabývat…

 

Věc není dosud ukončena a město se bude bránit všemi dostupnými právními prostředky, neboť je přesvědčeno, že v žádném případě nepochybilo, což vyplývá i z výše uvedených skutečností.