Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

18. ledna 2019 svátek má Vladislav

Dvě nehody v pátek a jedna v neděli

Dvě nehody v pátek a jedna v neděli

Pondělí, Únor 12, 2018 - 09:41
Redakce
Prostějovsko – V pátek před polednem došlo v obci Vranovice-Kelčice k dopravní nehodě dvou nákladních automobilů. Téhož dne odpoledne v křižovatce ulic Dr. Horáka a Bulharské v Prostějově nedal osmnáctiletý mladík v Jaguáru přednost.

 

Dopravní nehoda dvou nákladních automobilů

 

V pátek 11. února 2018 před polednem došlo v křižovatce v obci Vranovice-Kelčice k dopravní nehodě dvou nákladních automobilů.

 

Třiatřicetiletý cizinec s nákladním automobilem značky Volvo s návěsem do křižovatky od obce Vranovice vjel v době, kdy tudy po hlavní komunikaci od obce Žešov řídil jednatřicetiletý řidič nákladní automobil značky MAN. Došlo ke střetu pravé přední části Volva s pravým bokem MANu. Výše škody na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun.

 

 Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Na zavinění nehody se řidiči nedokázali shodnout. Proto jsou příčiny, okolnosti i míra jejího zavinění předmětem dalšího policejního šetření.

 

Mladík s Jaguárem nedal přednost

 

V pátek 9. února 2018 v 16:35 hodin došlo v křižovatce ulic Dr. Horáka a Bulharské v Prostějově k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

 

Osmnáctiletý řidič automobilu značky Jaguar do křižovatky vjel z ulice Dr. Horáka a přitom nedal přednost zprava po hlavní komunikaci jedoucímu automobilu značky Fiat, jehož dvaačtyřicetiletá řidička střetu již nedokázala zabránit. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na Fiatu byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Na Jaguaru pak na 20 tisíc korun.

 

Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přestupek mladého řidiče policisté vyřešili na místě uložením pokuty ve výši 2 tisíce korun.

 

Po odjezdu z benzínky se tam nečekaně vrátila

 

V neděli 11. února 2018 před sedmnáctou hodinou došlo na komunikaci mezi obcemi Prostějov a Ohrozim k dopravní nehodě dvou osobních automobilů.

 

Dvaatřicetiletá řidička Škody Octavie na uvedenou komunikaci vyjela od benzínové čerpací stanice u obce Mostkovice. Řidička od čerpací stanice vyjela směrem k obci Ohrozim. Pětašedesátiletý řidič automobilu značky Dacia jedoucí ve stejném směru od Prostějova měl vyšší rychlost. Proto začal Octavii předjíždět. Řidička Octavie však po asi 20 metrech začala odbočovat doleva, zpět do prostor čerpací stanice. Následkem toho došlo k bočnímu střetu obou vozidel.

 

Výše způsobené hmotné škody na vozidlech byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření.

 

 

Po prohlídce poškození vozidel policisté na místě zadrželi osvědčení o registraci vozidla Dacia.