Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

22. května 2018 svátek má Emil

Geocaching v Plumlově přilákal tisíce lidí

Geocaching v Plumlově přilákal tisíce lidí

Pondělí, Září 4, 2017 - 11:00
Redakce
Plumlov – Největší geocachingová událost letošního roku, na kterou se přihlásilo 6 tisíc lidí, začala v pátek na plumlovském zámku. Dorazili i účastníci ze zahraničí.

 

Po pěti letech se opět pořádal víkend v srdci Moravy, na krásné Hané. Zde byl bohatý program plný skvělých zážitků, výborné zábavy i zajímavých soutěží. A samozřejmě spousta kešek nejrůznějšího druhu.

 

Plumlovský zámek a autokemp Žralok navštívilo tisíce lidí. V pátek od 15:00 na zámku začala akce s názvem Great Moravia 2017: Geocaching s chutí Moravy, která skončila v neděli okolo 12:00.

 

Na akci vystoupila i kapela Bojánci a součástí akce byly i další aktivity spojené s geocachingem, jako například výstava GPS Maze Europe. Výstava v Česku už sice jednou byla před čtyřmi lety, ale od té doby se konala jen v Německu a Velké Británii.

 

Takto velká Geocachingová akce se konala pouze čtyřikrát v Německu. Letos se poprvé koná mimo Německo, a také je to letos jediná geocachingová akce tohoto rozsahu na světě.

 

Co je to Geocaching?

 

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, při které se hledají ukryté schránky pomocí zeměpisných souřadnic. Skrytá schránka neboli poklad se nazývá cache. Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umísťování keší na zajímavá místa.

 

GPS Maze Europe

 

GPS Maze je speciálni typ slezine – je to potovni véstava s interaktivnima prvkama, vjenovaná technológii GPS a hlavně hledáni krabiček.

 

Lab krabičke

 

Tak jak na každy jiny pořádny slezině, toš ani na té naši nesmi chebjet Lab krabke. Veožijem óplně všecke možnostě, kery tento speciálni typ omožňoje.

 

Velky sótěženi

 

Tak jak v roko 2012 sme e tentokrát přepravile sótěž drožtev o nadvládo nad geosvjetem. Óčasnit se može každé, opravdo každé!

 

Spósta nalezenéch krabiček

 

Ož teď je kolem Plomlova spósta povedenéch krabiček. Ale ani to be nemuselo nekerém stačet, toš pro vás chestáme spóstu dalšich krabek všemožnéch typo.

 

Autor fotografií: 
http://www.greatmoravia.cz/