Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

19. března 2019 svátek má Josef

GP Prostějov – Memoriál Otmara Malečka odstartuje již příští týden!

GP Prostějov – Memoriál Otmara Malečka odstartuje již příští týden!

Pátek, Srpen 24, 2018 - 13:00
Redakce
Prostějov – Mezinárodní závody v dráhové cyklistice kategorie UCI Class I odstartují již příští týden. Jedná se o devatenáctý ročník těchto závodů.

 

Příští týden odstartuje již devatenáctý ročník závodů v dráhové cyklistice kategorie UCI Class I. Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka. Fanouškům dráhové cyklistiky naservíruje podívanou světové úrovně.

 

„Startovní listina je stále velmi otevřená, neboť právě v minulých týdnech proběhlo ME kategorie ELITE, navazovalo MS juniorů a nyní probíhá ME juniorů a U23. Mohu říci, že již teď účast potvrdila početná výprava závodníků z Austrálie - v kategoriích muži vytrvalci, sprinteři i ženy. Silný tým dorazí z Ruska, závodit budou také cyklisté z Portugalska. Fanoušci se mohou těšit na známé tváře minulých ročníků a nebudou chybět závodníci z Rakouska, Polska, Ukrajiny,“ uvedl ředitel závodů Michal Mráček s tím, že v tom nejlepším světle se budou chtít domácímu publiku předvést závodníci domácího týmu PARDUS – TUFO Prostějov.

 

„Novinkou bude změna harmonogramu závodů, kdy místo formátu čtvrtek/pátek pořadatelé rozloží závody do pátku a soboty,“ doplnil Petr Šrámek z SKC Prostějov z.s. V pátek se odjedou především omnia mužů i žen a také sprint. V sobotu se sprinteři utkají v atraktivním keirinu, nebudou chybět tradiční disciplíny scratch a bodovací závod, program vyvrcholí závěrečným madisonem.

 

Výtěžek z dobrovolného vstupného a tomboly bude věnován oddělení onkologie FN Olomouc. Prvním připívajícím se stala primátorka města Prostějova Alena Rašková, která popřála všem závodníkům především závod bez pádů a zranění.

 

V letošním roce, kdy je téměř dokončena rekonstrukce zázemí velodromu, je pro fanoušky připraveno rozšířené sociální zázemí, pro závodníky více šaten a prostor pro uložení materiálu, nové lavičky pro diváky.

 

Grand Prix Prostějov – Memoriál Otmara Malečka 2018 - Mezinárodní závody v dráhové cyklistice kategorie UCI Class I. Velodrom Prostějov, 31. srpen – 1. září 2018 (pátek – sobota).