Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

16. července 2018 svátek má Luboš

Hudební divadlo dětem představí své nové představení „Hrátky na pohádky“

Hudební divadlo dětem představí své nové představení „Hrátky na pohádky“

Úterý, Říjen 10, 2017 - 10:26
D.S.
Prostějov – Hravé pohádky plné písniček v podání Hudebního divadla dětem z Hradce Králové se odehrají v kině Metro Prostějov již 19. října.

 

Děti z mateřských a základních škol z Prostějova a okolí, tvorbu Michaely Novozámské a Hudebního divadla dětem z Hradce Králové, již dobře znají z dřívějších návštěv. Hudební divadlo dětem z Hradce Králové přijíždí po dvouleté odmlce se svým divadelním představením do kina Metro v Prostějově, za dětmi z mateřských a prvních a druhých tříd základních škol. Tentokrát Hudební divadlo dětem představí své nové představení „Hrátky na pohádky“.

 

Scénář představení, které je sestaveno ze tří klasických pohádek / O neposlušných kůzlatech, O Červené Karkulce a Jak se Honza hádal s králem /, byl napsán Michaelou Novozámskou, zakladatelkou Hudebního divadla dětem a to zaručuje mimo nepodbízivé zábavy pro děti hlavně spoustu veselých písniček a hudby. Tak, jak jsou děti z představení této autorky zvyklé. Mladí herci, Ester Novozámská a David Benda, vnesli do představení dynamiku a rytmus. Mimo hereckého, tanečního a pěveckého výkonu předvedou dětem i hru na flétnu a klarinet – nástroje, které velmi výrazně dotvářejí hudební a scénický obraz divadelního představení.

 

 

„Hrátky na pohádky“ představí Hudební divadlo dětem z Hradce Králové v kině Metro Prostějov 19. října v 8,30 a v 10,00. Kolektiv Hudebního divadla dětem se těší na prostějovské děti, které jim už mnoho let dávají důvěru návštěvou divadelních představení tohoto královéhradeckého souboru.

 

Hudební divadlo dětem by touto cestou chtělo poděkovat firmě DT - Výhybkárna a strojírna, a. s. Prostějov, za podporu jeho tvorbě pro děti a představení pro děti v Prostějově.

Autor fotografií: 
Hudební divadlo dětem M.Novozámské