Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

21. září 2017 svátek má Matouš

Jak dopadl Prostějovský den Street Workoutu?

Jak dopadl Prostějovský den Street Workoutu?

Sobota, Červenec 8, 2017 - 23:03
Redakce
Prostějov – Je to už rok, co v Prostějově vznikla první venkovní posilovna Street Workout a tak workouteři oslavili otevření hřiště pro jejich oblíbenou aktivitu jak jinak než sportem!

 

 

První narozeniny jednoho z nejvýznamějších sportovních projektů, které město Prostějov zrealizovalo v roce 2016, si zasloužilo oslavu, i když byla neoficiální. První posilovna tohoto druhu v Prostějově je oslavila speciální akcí v sobotu 8.7.2017. Součástí programu byly nejen sporty Street Workoutu, ale také zábava, hry, boj o ceny a mnoho dalšího. Objevilo se tam okolo 20 sportovců a cca 50 diváků z řad široké veřejnosti. 

 

Na akci Prostějovský den Street Workoutu se objevily hvězdy tohoto sportu z celé České republiky. Workouteři se sportovci utkali také v několika battlech. Nechyběla ale také ani ukázka disciplíny poledance (tance u tyče). Zacvičil si i prostějovský náměstek a předseda sportovní komise Pavel Smetana.

 

Co v areálu chybí? 

 

Řádné sociální zázemí, které by sloužilo nejen workouterům, ale i uživatelům skate parku a bicrossové dráhy. Neuškodila by ani zásuvka na 230w. 

 

„S akcí jsem spokojený. Až na nezbytné úpravy programu na poslední chvíli a na drobnosti vše probíhalo podle plánu a akci hodnotím jako vydařenou. Věřím, že byla inspirací pro mnohé a přispěla k rozšíření zájmu o street workout v Prostějově. Všichni sportovci odvedli fantastické výkony a uvažuji o realizaci obdobné akce i příští rok.“ Uvedl Dalibor Nenál, pořadatel akce.

 

Autor fotografií: 
Náměstek Pavel Smetana