Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

22. května 2018 svátek má Emil

Jak dopadl Prostějovský den Street Workoutu?

Jak dopadl Prostějovský den Street Workoutu?

Sobota, Červenec 8, 2017 - 23:03
Redakce
Prostějov – Je to už rok, co v Prostějově vznikla první venkovní posilovna Street Workout a tak workouteři oslavili otevření hřiště pro jejich oblíbenou aktivitu jak jinak než sportem!

 

 

První narozeniny jednoho z nejvýznamějších sportovních projektů, které město Prostějov zrealizovalo v roce 2016, si zasloužilo oslavu, i když byla neoficiální. První posilovna tohoto druhu v Prostějově je oslavila speciální akcí v sobotu 8.7.2017. Součástí programu byly nejen sporty Street Workoutu, ale také zábava, hry, boj o ceny a mnoho dalšího. Objevilo se tam okolo 20 sportovců a cca 50 diváků z řad široké veřejnosti. 

 

Na akci Prostějovský den Street Workoutu se objevily hvězdy tohoto sportu z celé České republiky. Workouteři se sportovci utkali také v několika battlech. Nechyběla ale také ani ukázka disciplíny poledance (tance u tyče). Zacvičil si i prostějovský náměstek a předseda sportovní komise Pavel Smetana.

 

Co v areálu chybí? 

 

Řádné sociální zázemí, které by sloužilo nejen workouterům, ale i uživatelům skate parku a bicrossové dráhy. Neuškodila by ani zásuvka na 230w. 

 

„S akcí jsem spokojený. Až na nezbytné úpravy programu na poslední chvíli a na drobnosti vše probíhalo podle plánu a akci hodnotím jako vydařenou. Věřím, že byla inspirací pro mnohé a přispěla k rozšíření zájmu o street workout v Prostějově. Všichni sportovci odvedli fantastické výkony a uvažuji o realizaci obdobné akce i příští rok.“ Uvedl Dalibor Nenál, pořadatel akce.

 

Velké díky patří zejména statutárnímu městu Prostějov které celou akci finančně podpořilo. Bez dotace by akce nemohla dosáhnout takové úrovně jakou měla.

Autor fotografií: 
Náměstek Pavel Smetana