Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

16. července 2018 svátek má Luboš

Jeden batoh ukraden, druhý vykraden

Jeden batoh ukraden, druhý vykraden

Středa, Říjen 11, 2017 - 10:59
Redakce
Prostějov – V pondělí byl sedmačtyřicetiletému muži vykraden batoh. O jeden den později, o rok staršímu muži byl pro změnu odcizen celý batoh. Oba muži přišli o hotovost ve stejné výši a také platební karty.
Ilustrační foto

 

V herně usnul a přišel o batoh

 

V úterý 10. října 2017 v době kolem desáté hodiny dopolední v herně v centru města Prostějova usnul osmačtyřicetiletý muž.

 

Když se po přibližně patnácti minutách probudil, zjistil, že mu dosud nezjištěný pachatel odcizil batoh, který měl mít celou dobu u sebe. S batohem muž přišel i o notebook značky Acer s příslušenstvím, osobní doklady, dioptrické brýle, platební kartu a finanční hotovost 300 korun. Celkem způsobenou škodu vyčíslil na 2 850 korun.

 

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Odložený batoh bez dozoru je nabídkou pro zloděje

 

V pondělí 9. října 2017 mezi třetí a čtvrtou hodinou odpolední využil dosud nezjištěný pachatel neopatrnosti sedmačtyřicetiletého muže, a když na dvoře rekonstruovaného domu v místní části Prostějova Vrahovicích nalezl nehlídaný batoh, odcizil z něho černou ledvinku.

 

S ledvinkou její majitel přišel i o osobní doklady, platební kartu, klíče od motocyklu a finanční hotovost 300 korun. S odcizenou platební kartou poté ihned provedl několik bezkontaktních plateb u obchodníků. Způsobená škoda byla dosud vyčíslena na více než 3 tisíce korun.

 

 

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.