Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

17. února 2019 svátek má Miloslava

Jeden muž si vypůjčil traktor a druhý auto

Jeden muž si vypůjčil traktor a druhý auto

Pondělí, Červenec 9, 2018 - 12:03
Redakce
Prostějovsko – Dva případy neoprávněného užívání motorového vozidla v těchto dnech šetří plumlovští policisté. Oba případy zjistili při běžných silničních kontrolách.
Ilustrační foto

 

První, v úterý 3. července 2018 před půlnocí, když v ulici Karla Svolinského v Prostějově kontrolovali dodávku značky Ford a jejího dvaatřicetiletého řidiče. Při kontrole policisté zjistili, že řidič není majitelem vozidla a dalším šetřením pak, že se ho v dosud přesně nezjištěné době zmocnil neoprávněně, když bylo zaparkované nedaleko centra města Prostějova.

 

Ve druhém případě byl neoprávněně užíván traktor značky Universal, který kontrolovali v sobotu 7. července 2018 v deset hodin dopoledne v Jižní ulici v Mostkovicích. Čtyřiapadesátiletý řidič taktéž vlastníkem nebyl. Následným šetřením policisté zjistili, že tím je otec kontrolovaného řidiče, který však o jízdě svého vozidla nevěděl.

 

Oba řidiči jsou pro své jednání podezřelí z přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Za ty trestní zákoník pro pachatele stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta.