Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

19. března 2019 svátek má Josef

JUBILEJNÍ 20. ROČNÍK REGIONÁLNÍ SOUTĚŽE -HANÁCKÝ KŘIVAN 4-15 LET

JUBILEJNÍ 20. ROČNÍK REGIONÁLNÍ SOUTĚŽE -HANÁCKÝ KŘIVAN 4-15 LET

Úterý, Duben 10, 2018 - 10:13
Redakce
Smržice – V sobotu 31. března proběhla již 20. regionální soutěž ve zpěvu o HANÁCKÉHO SKŘIVANA pro děti od 4-15 let tentokrát ve Smržicích u Prostějova v kulturním domě u hřiště. Jak děti v soutěži dopadly?
2.místo DUA – Miroslav Oplocký + Tereza Kovářová

 

Soutěží v jednotlivých kategoriích se zúčastnilo 43 soutěžících dětí, opět v pěti kategoriích a společně s jejich rodiči nebo doprovodem, byl pěkně nazdobený sál opět obsazen. Soutěžily zde děti z  Olomouckého, Jihomoravského, Severomoravského a Zlínského kraje. Tradice se opakovala, naše soutěž je tedy „celo-Moravská“. Porota složená opět ze současných nebo dřívějších zpívajících muzikantů pěla chválu nad úrovní zpěvu soutěžících v každé kategorii, na jubilejní m 20. ročníku odezněly výkony na vysoké úrovni. Děti se pečlivě připravují, chtějí zvítězit a odnést si mimo „tradiční čokolády“ i nějakou hodnotnou cenu hudebního rázu pro první tři místa v každé kategorii. V průběhu soutěže přijela regionální televize  ZZIP a natočila soutěžící děti.

 

V jednotlivých kategoriích pro rok 2018 bylo pořadí:  

 

I.kategorie Skřivan 4-7 roků – nejlepší byla Lucinka Sedláčková z Ivanovic na Hané, druhý Marek Lexman z Olomouce a třetí David Zahradník z Němčic n.Hanou.  

 

II.kategorie Skřivan 8-10 roků – na 1.místě Viktorie Martincová z Prostějova , 2.místo Tereza Kovářová z Hrušky  a  3.místa byly dvě – Anetka Tulcová z Hněvotína a Michal Trojanowký z Vítkova u Opavy –  tak  velmi vyrovnané výkony soutěžících  jsme dlouho neměli.

 

III.kategorie Skřivan 11-12 roků – super výkony – 1.místo Libor Konečný z Velkého Týnce , 2.místo Lukáš RIchtárik z Horky n.Moravou a 3.místo Markéta Látalová ze Šternberka.  

 

IV.kategorie  13-15 roků – to byla opět „ bitva“ výborných zpěváčků . Na prvním místě Martin Kapek ze Šternberka-Těšíkova , druhá byla Klára Pěchoučková z Brna   a třetí byl Tomáš Litera z Vrchoslavic.V této kategorii byly opět nadprůměrné  pěvecké výkony, Martin Kapek dokonce postoupil do dalšího kola Superstar ! Porota i publikum aplaudovalo za tak kvalitní výkony , atmosféra a nálada v sále byla výborná, slzy radosti v očích -  co víc si přát.

 

Kategorie DUA,TRIA – bezkonkurenčně  zvítězilo DUO z Brna – Denisa  Spáčilová a  Nikola Sárová  – plně profesionální  zpěv písně Say Something  ,  druhé skončilo DUO  Miroslav Oplocký z Němčic n.H. + Tereza Kovářová z Hrušky, třetí skončili Lenka Heráková  z Mořic a Tomáš Litera z Vrchoslavic .       

 

Výsledný efekt této soutěže – velká spokojenost dětí, rodičů i dalších přítomných, výborná nálada. Tohle je nejlepší ocenění naší práce.

 

CELKOVÉ ZHODNOCENÍ  KVALITY ZPĚVU DĚTÍ  -  někdy až neuvěřitelné zvýšení umělecké úrovně SKŘIVANA, už loňské nahrávky každého účastníka soutěží na CD byly hodně dobré, ale letos je to o mnoho lepší   – prohlásily zpěvačky sedící v porotě. Konkurence vždy vede k větší kvalitě, děti si zvykají na vystoupení na veřejnosti a na soutěžení a porota spravedlivě,  žádnému soutěžícímu nic neodpustí.

 

Poděkování za vynikající práci s dětmi v tomto oboru plně náleží paní učitelce Literové ze ZŠ Němčice nad Hanou , dále Škole popového zpěvu Olomouc  a dalším rodičům ,kteří svojí výbornou prací vedou děti  správným a žádaným  směrem kulturní výchovy.  

 

V sobotu  14.4. se uskuteční opět  v sále kulturního domu ve Smržicích již 15.ročník soutěže Hanácký skřivan od 15-20 let včetně soutěže „Zpívající kytarista a Zpívající klávesák „ a za týden 21.4. - 13.ročník soutěže ZPÍVAJÍCÍ RODINA /děti do 15.let + rodiče, prarodiče.

 

Pro rekonstrukci a provozní problémy sálů v Prostějově jsme museli přesunout všechny soutěže do Smržic, ale nelitujeme ani okamžik – všem účastníkům se tam velmi líbilo !

 

SRDEČNĚ VÁS ZVEME , Info opět na mobo@o2active.cz .

 

Ing.Bohumil Moudrý – ředitel soutěží.

Autor fotografií: 
Ing. Bohumil Moudrý