Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

20. října 2018 svátek má Vendelín

Kde najdete nejlépe fungující úřad České republiky? V Prostějově!

Kde najdete nejlépe fungující úřad České republiky? V Prostějově!

Úterý, Prosinec 5, 2017 - 22:32
Redakce
Prostějov – Úředníci Magistrátu získali cenu za nejlépe vedený uřad v ČR! Je to velká zásluha jak úředníků Magistrátu, tak i jejich metodických vedoucích.
Foto: Sdružení pro oceňování kvality, z.s.

 

Město Prostějov vyhrálo cenu EXCELENTNÍ ORGANIZACE za implementaci programu CAF za rok 2017. Ocenění v programu „Národní ceny kvality ČR“ získal magistrát na základě nezávislého, externího hodnocení. V hledáčku posuzovatelů bylo stálé navyšování kvality poskytovaných služeb v oblasti výkonu veřejné správy.

 

„Daří se nám měnit přístup úředníků k naplňování poslání úřadu a tím zásadně ovlivňovat nejen jeho vnímání ze strany občanů města, ale také jeho působení v rámci zkvalitňování života našich obyvatel,“ uvedla k ocenění primátorka Alena Rašková.

 

Alena Rašková se spolu se zástupci prostějovského magistrátu zúčastnila slavnostního večera u příležitosti předávání Národních cen kvality ČR ve Španělském sále Pražského hradu. Město Prostějov se do projektu zapojilo již počátkem roku 2004 a v roce 2013 se stalo vítěznou excelentní organizací Národní ceny kvality ČR – CAF.

 

„Letos jsme titul obhájili a naše cesta dál pokračuje. Máme vytvořen dobrý základ, a to jak v oblasti celé řady systémových opatření, tak i v kvalitním personálním zajištění dalšího rozvoje procesu řízení kvality. Ocenění chápeme jako veliký závazek. Při ohlédnutí je třeba říci, že kdo nic nedělá, ten nikdy nic nepokazí a i my se z chyb snažíme poučit,“ dodala Rašková.

 

Co je CAF?

 

Model CAF je nástroj řízení kvality, který byl vytvořen speciálně pro organizace veřejného sektoru. Jeho základem je sebehodnocení, které pomáhá organizaci identifikovat její silné stránky a získat přehled aktivit, které vedou k trvalému zlepšování její výkonnosti.

 

 

Autor fotografií: 
Sdružení pro oceňování kvality, z.s.