Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

18. ledna 2019 svátek má Vladislav

Kde naleznete nejpřívětivější úřady v ČR?

Kde naleznete nejpřívětivější úřady v ČR?

Sobota, Květen 12, 2018 - 11:48
Redakce
Prostějov – Kdo má nejpřívětivější úřad v kraji? Dle soutěže Přívětivý úřad 2018, je to město Prostějov. Celkově si ze soutěže odneslo třetí místo v rámci celé České republiky.

 

Město Prostějov ve 3. ročníku soutěže Přívětivý úřad 2018 v kategorii obcí s rozšířenou působností opět bodovalo. V rámci Olomouckého kraje se stalo absolutním vítězem a zároveň si odneslo třetí místo v rámci celé České republiky.

 

Hodnocení jednotlivých úřadů měst a městských částí se i tentokrát letos v březnu uskutečňovalo přes elektronický on-line formulář. Dotazník se skládal z 52 otázek rozdělených do pěti kategorií: Dostupnost úřadu pro občany, Transparentnost úřadu, Komunikace úřadu, Participace úřadu a Další aktivity úřadu.

 

Ocenění si dne 9.5.2018 v Národním archivu v Praze převzala primátorka města Prostějova RNDr. Alena Rašková a tajemnice Magistrátu města Prostějova Ing. Blanka Vysloužilová MBA.

 

Magistrát města Prostějova tak opět získal trofej, diplom a především nálepku Přívětivého úřadu stvrzující, že daný úřad poskytuje nadstandardně kvalitní služby a otevřeně se snaží vycházet občanům/klientům maximálně vstříc. Smyslem nálepek určených na vchodové dveře úřadu je, aby občané již při vstupu do budovy úřadu poznali, s jak přívětivým úřadem můžou počítat.

 

Nejpřívětivějším úřadem České republiky se letos stal Magistrát města Liberce. Druhým Městský úřad Žďár nad Sázavou a třetím Magistrát města Prostějova. Skokanem roku je Městský úřad Jičín, který si v celkovém pořadí úřadů proti loňsku polepšil o šedesát příček.

 

O soutěži

 

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů obcí/měst a obecních/městských úřadů ve zvyšování přívětivosti úřadu.

 

Soutěž mapující služby městských úřadů pořádá Ministerstvo vnitra ČR.