Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

22. května 2018 svátek má Emil

Kdo zavinil nehodu?

Kdo zavinil nehodu?

Úterý, Září 12, 2017 - 11:23
Redakce
Prostějov – Včera se v Prostějově stala nehoda, při které dodávka porazila značku i mohutný strom. Řidič byl převezen do prostějovské nemocnice.

 

V pondělí 11. září před devatenáctou hodinou došlo v Určické ulici v Prostějově k dopravní nehodě dodávky značky Peugeot.

 

Dle slov jednatřicetiletého řidiče, mu měl při předjíždění kolony pomalu jedoucích vozidel do levého pruhu náhle vyjet tmavý automobil. Střetu s takto vzniklou překážkou se řidič dodávky měl pokusit zabránit prudkým brzděním a stržením volantu doleva. Při tom však mělo vozidlo dostat smyk a vyjet vlevo mimo komunikaci. Tam levou přední částí porazilo dopravní značku a vzrostlý strom. Poté se zastavilo. Ke střetu s nezjištěným vozidlem nedošlo a jeho řidič z místa nehody odjel.

 

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče dodávky. Ten byl vozidlem ZZS převezen k vyšetření do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 85 tisíc korun. Alkohol i jiné návykové látky policisté u řidiče vyloučili provedením testu na místě.

 

 

Totožnost druhého řidiče, přesné příčiny, okolnosti a míra zavinění dopravní nehody jsou nadále předmětem policejního šetření.