Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

18. ledna 2019 svátek má Vladislav

Kvůli 5 000 korunám mu zablokovali e-mail a facebook

Kvůli 5 000 korunám mu zablokovali e-mail a facebook

Pondělí, Únor 12, 2018 - 12:41
Redakce
Prostějovsko – Prolomili heslo známého na facebook i na e-mail, na které mu poté zamezili přístup. Kvůli vymožení dluhu 5 tisíc korun prostřednictvím ovládnutých účtů kontaktovali matku dlužníka. Nyní jim hrozí pobyt za mřížemi až 2 roky.

 

Z přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací podezírají kriminalisté prostějovského oddělení hospodářské kriminality devatenáctiletého muže a osmnáctiletou ženu.

 

Podezřelí se tohoto skutku měli dopustit tím, že v obci na Prostějovsku v srpnu minulého roku neoprávněně pronikli na e-mailový a facebookový účet svého devatenáctiletého známého. Pohnutkou k takovému jednání jim měla být snaha domoci se vrácení půjčky ve výši 5 tisíc korun, kterou poškozený dlužil jejich dalšímu společnému známému. Po prolomení hesel do obou médií podezřelí změnili přístupové údaje a znemožnili tak majiteli účtů jejich využívání. Následně prostřednictvím takto ovládnutých účtů kontaktovali matku poškozeného – dlužníka. Následným informováním matky o „nečestném“ jednání jejího syna se pokusili domoci dlužné částky.

 

Poškozený však věc oznámil policistům, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. Podezřelým tak v případě prokázání viny a odsouzení za toto jednání hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 

Dlužná částka již byla vyrovnána.