Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

19. března 2019 svátek má Josef

Letní čtenářská výzva!

Letní čtenářská výzva!

Úterý, Červen 19, 2018 - 10:33
Redakce
Prostějov – Městská knihovna vyhlašuje Letní čtenářskou výzvu! Vyberte knihu, přečtěte, vyhrajte. Zúčastníte se?

 

Pracovníci Městské knihovny Prostějov pomohou s výběrem knížek pro letní čtenářské chvilky. A také budou k četbě ještě trochu více motivovat.

 

„Připravili jsme deset více či méně konkrétních kritérií, pomocí kterých si můžete knížky vybrat. Vypůjčením a samozřejmě přečtením knih budete postupně Letní čtenářskou výzvu plnit. Jednu knížku si například vyberete podle obálky, druhou podle názvu, jiná bude od slovenského autora a další ze žánru sci-fi nebo fantasy. Vybrat si můžete také knížku, kterou přečtete za jediný den nebo nějakou z populárně naučné literatury," uvedl příklady výběru ředitel Městské knihovny Prostějov Aleš Procházka. 

 

Kdo si v průběhu července a srpna půjčí a přečte alespoň šest knih, které vyhovují desíti kritériím výzvy, bude zařazen do slosování o knižní ceny. Pracovníci knihovny razítkem potvrdí přečtení nejvíce dvou knih (nebo také e-knih) v průběhu každého týdne. Zadání, podrobnosti a formulář k vyplňování výzvy jsou na adrese www.knihovnapv.cz/vyzva, nebo je možné si je vyzvednout přímo v knihovně, kde se následně vyplněné archy budou odevzdávat.

 

„Soutěž uzavřeme s koncem prázdnin a poté vylosujeme tři výherce. Na drobnost v podobě odznáčku se však může těšit každý soutěžící," uzavřel ředitel Procházka.