Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

22. května 2018 svátek má Emil

LHK Jestřábi jsou bez dotace!

LHK Jestřábi jsou bez dotace!

Pátek, Červen 16, 2017 - 13:00
Redakce
Prostějov – LHK Jestřábi nedostali kvůli exekucím a nedůvěryhodnosti dotaci, za to konkurenční SK Prostějov 1913 zastupitelé považují za životaschopný. Dobrá zpráva pro všechny příznivce hokeje, smlouva mezi LHK a SK 1913 je podepsána, všechny soutěže nahlášeny a zaplaceny.
Ilustrační foto

 

Exekuce a nedůvěryhodnost byly hlavním jmenovatelem pro rozhodnutí zastupitelů ohledně dotace do hokeje LHK Jestřábi. Zatímco nový klub SK Prostějov 1913 dotaci ve výši 1,2 milionu korun na svoji celoroční činnost získal, LHK Jestřábi odešli s nepořízenou. Předpoklad vzniku jednoho silného hokejového klubu, který by pod sebe soustředil děti obou organizací, se stále nedaří zrealizovat. Při jednání zastupitelů již několikrát padlo, že v Prostějově je existenčně i kapacitně možná činnost pouze jednoho klubu, nikoliv dvou.

 

Pondělního jednání zastupitelů se, mimo jiné, zúčastnil zástupce SK Prostějov 1913 Milan Sedlo, který o současné situaci informoval, zástupci Jestřábů chyběli. Jejich nynější předseda Ladislav Odstrčil se dostavil až na druhý den schůze zastupitelů, ale jeho vysvětlení postupu nepřesvědčilo.

 

Kluby stále nejsou schopny se dohodnout na spolupráci a hlavně na převodu dětí od LHK Jestřábi do SK Prostějov 1913. Jestřábům, dle jejich vyjádření, ve smlouvě vadila jistá malá část, jinak byli připraveni podepsat.

 

LHK Jestřábi sklidili od zastupitelů kritiku za své špatné hospodaření, řeč přišla také na pozastavení činnosti klubu či případné vyhlášení insolvence. Konkurenční SK Prostějov 1913 zastupitelé považují za životaschopný. Klubu SK Prostějov 1913 zastupitelé peníze přidělili, klubu LHK Jestřábi nikoliv.