Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

20. října 2018 svátek má Vendelín

Lidé bez domova na Určické už nepřehlédnete!

Lidé bez domova na Určické už nepřehlédnete!

Úterý, Leden 9, 2018 - 14:37
Redakce
Prostějov – Lidé bez domova už mezi obcemi nepřehlédnete! Obdrželi totiž v pondělí reflexní pásky.

 

Městská policie provedla dne 8. 1. 2018 preventivně bezpečnostní akci zaměřenou na chodce a jejich bezpečnost v provozu.

 

"Chodci se společně s cyklisty řadí mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu. Strážníci se při této akci zaměřili na osoby bez přístřeší, které často chodí po špatně osvětlených nebo neosvětlených ulicích města bez jakéhokoliv zviditelňujícího prvku na oděvu. Klientům z Azylového centra na ulici Určická jsme proto předali 50 reflexních pásků," uvedla Tereza Greplová z Městské policie Prostějov.

 

 

"Lidem bez přístřeší jsme sice již reflexní pásky v minulosti předávali, bohužel řada z nich je nenosí. K dnešní akci nás motivoval podnět jednoho z občanů, rozhodli jsme se proto rozdat bezpečnostní reflexní pásky znovu, a to přímo v prostorách azylového centra za přítomnosti ředitele tohoto zařízení. Klientům strážníci znovu vysvětlili význam nošení reflexních prvků na oděvech pro jejich bezpečnost a bezpečnost silničního provozu obecně," dodal ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy.

Autor fotografií: 
Policie