Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

21. dubna 2018 svátek má Alexandra

Litovelský pivní pětiboj

Litovelský pivní pětiboj

Pondělí, Červenec 3, 2017 - 09:15
D.S.
Seč – Sbor dobrovolných hasičů Seč, Vás zve v sobotu 8. července, pod záštitou pivovaru Litovel, na již 12. ročník Litovelského pětiboje.

 

Někdo ví a někdo ne, co se pod tímto názvem skrývá. 

 

Ti, kteří z Vás už někdy zavítali do naší maličké vesničky, kde lišky dávají dobrou noc, ví, že se opět blíží den plný soutěžení a hlavně zábavy a smíchu.

 

Vy, kteří jste tu nikdy nebyli, tak neváhejte a přijeďte se podívat a věřte, že budete určitě nadšeni a příště už budete vědět, kam každý rok druhý víkend v červenci zavítat.

 

A o co se vlastně jedná?

 

Už z názvu akce vyplívá, že se jedná o pětiboj. Není to však jen tak ledajaký pětiboj, ale nebojte se, není to nic náročného. Náročné to ani být nemůže, neboť do soutěže se přihlásit můžou jak muži, tak i ženy. Jako každý rok, tak i letos se bude bojovat v pěti disciplínách. Disciplíny jsou každý rok stejné a i tentokrát je mezi disciplínami jedno tajemství, které je odhaleno až v okamžiku, kdy k této disciplíně dojdete.

 

První a vždy zahajující disciplína je pití půllitru piva na čas v kategorii muži, v kategorii žen to je pití třetinky piva na čas. U obou kategorií si mohl soutěžící vybrat, zda bude pít alkoholické, nebo nealkoholické pivo Litovel Free.

 

Druhou je, chyť si svoje pivo, kdy soutěžící musí pomocí provazu přenést pivní láhve z přepravky do cíle.

 

Třetí jsou, pivovarské boty, soutěžící si nasadí boty z pivních přepravek a projde v nich připravenou soutěžní dráhu. 

 

Čtvrtá disciplína je rok od roku tajemstvím.  Vždy pořadatelé vymyslí něco nového, aby to bylo zajímavější a ne stále stejné. Co nás tedy čeká letos? Přijďte a uvidíte.

 

Závěrečnou disciplínou, která neodmyslitelně patří k Litovelskému pětiboji, je Sečská neckyáda aneb Plavba po Sečském moři (požární nádrž). 

 

 

 

Po celých jedenáct let nám počasí přálo, a tak doufáme, že i ten dvanáctý ročník bude plný zářivého slunce. Potřebujeme totiž ohřát naše moře, aby se soutěžící v poslední disciplíně cítili opravdu jako na moři a ne jako po plavbě kolem ledovců.

 

Sečské tuplák

 

Je samotnou kapitolou pětiboje, kdy soutěžící mají za úkol vypít litr piva na čas. Tato soutěž je jediná v naší republice, kde tuplák nepijí jen muži, ale také ženy. I v této disciplíně je možné soutěžit s nealko pivem Litovel Free.

 

Celou akcí bude provázet známý moderátor Láďa „Sovjet” Rus a nejen pro soutěžící, ale i pro diváky jsou připravené každoročně dobroty z udírny, grilu a pánviček, které je nutno něčím zapít a to si vyberete už sami dle vaší chuti u výčepu, kde jsou k dispozici alkoholické i nealkoholické nápoje.

 

Litovelský pětiboj začal jako regionální akce pro rozptýlení a uvolnění od běžného života. Postupem času, se zněj, stala vyhledávaná akce ze všech koutů naší země a v posledních letech se setkáváme i z mezinárodní účastí.Věříme, že i letošní ročník bude neméně úspěšný jako ty minulé. Litovelský pětiboj proběhne v sobotu 8. 7. 2017 od 14:30. 

 

Na Vaši návštěvu se těší kolektiv hasičů Seč