Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

16. července 2018 svátek má Luboš

Lukostřelecký dobový turnaj v Pňovicích

Lukostřelecký dobový turnaj v Pňovicích

Pondělí, Červenec 24, 2017 - 13:12
Redakce
Pňovice – Ješek ze Sovince, pán panství Pňovského vyzývá střelce z luku, aby se dostavili na 7. ročník Lukostřeleckého dobového turnaje obce Pňovice, který se koná v sobotu 29.7.2017 v odpoledních hodinách na hřišti v Pňovicích u Litovle.

 

 Návštěvníci se mohou těšit na historické ukázky a expozici  střelných a palných  zbraní ze středověku  a na soutěžní lukostřelecké disciplíny.  Fotbalové hřiště se promění v středověký tábor s turnajem v lukostřelbě. „Budeme střílet z luku. Nepovolili jsme sportovní luky. Povoleny jsou jednoduché luky bez mířidel. V případě, že nemáte vlastní luk, můžeme Vám jej bezplatně zapůjčit.“ pravil David Kříža, jeden z hlavních organizátorů akce. K tomu bude vystavena expozice o vývoji střelných zbraní, ukázky dobového tábora. Soutěžící anebo návštěvníci v dobových kostýmech jsou vítáni. Mezi cenami pro soutěžící je mimo jiné i filmová role v novém historickém filmu. Akce začíná v sobotu ve 14:00 a vstup je zdarma.

 

Akce je podpořena Korunou českou. Další ceny věnovali Fantasy obchod, výroba a prodej luků, šípů a kuší Lazecký, výrobce mečů Had, Comics city, Sartor, LH shop.

 

Historický spolek Kirri vznikl  v roce 2007. Od začátku se zaměřuje  na historii, lukostřelbu a bojová umění . Za dobu své desetileté existence spolek uspořádal anebo se podílel na více než 150 kulturních nebo sportovních akcí. Přednášeli na více než 50 přednáškách nejen na téma naší historie.  Mnoho z nich se uskutečnilo na hradech, zámcích či v muzeích (Bouzov, Sovinec, Helfštýn, Hukvaldy, Muzeum v Litovli, Muzeum Vodní branky v Uničově a mnoho jiných památkových objektů). Členové spolku se podíleli na historických filmech Jan Hus Cesta bez návratu anebo Marie terezie, popřípadě na vánoční pohádce Zázračný nos.