Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

17. února 2019 svátek má Miloslava

Lukostřelecký dobový turnaj v Pňovicích

Lukostřelecký dobový turnaj v Pňovicích

Úterý, Červenec 17, 2018 - 10:42
Redakce
Pňovice – Píše se rok 1450. V kraji zavládl mír a klid. Ješek ze Sovince, pán panství Pňovského vyzývá střelce z luku, aby se dostavili na 9. ročník Lukostřeleckého dobového turnaje obce Pňovice, který se koná v sobotu 21.7.2018 v odpoledních hodinách na hřišti v Pňovicích u Litovle.

 

                Návštěvníci se mohou těšit na historické ukázky střelných zbraní a na soutěžní lukostřelecké disciplíny.  Fotbalové hřiště se promění ve středověký tábor s turnajem v lukostřelbě. „Budeme střílet z luku. Nepovolili jsme sportovní luky. Povoleny jsou jednoduché luky bez mířidel. V případě, že nemáte vlastní luk, můžeme Vám jej bezplatně zapůjčit.“ pravil David Křížan , jeden z hlavních organizátorů akce. K tomu bude vystavena expozice o vývoji střelných zbraní, ukázky dobového tábora. Soutěžící anebo návštěvníci v dobových kostýmech jsou vítáni. Vstup na akci je zdarma.

 

              Akce je podpořena Korunou českou. Další ceny věnovali Fantasy obchod, výroba a prodej luků, šípů a kuší Lazecký, výrobce mečů Had, Comics city, Sartor, výrobce Batwatů U dvou Lasiček.

 

              Spolek  Kirri o.s. vznikl  v roce 2007 . Od začátku se zaměřuje  na historii, lukostřelbu a bojová umění . Za dobu své desetileté existence spolek uspořádal anebo se podílel na více než 200 kulturních nebo sportovních akcí. Mnoho z nich se uskutečnilo na hradech, zámcích či v muzeích (Bouzov, Sovinec, Helfštýn, Hukvaldy, Muzeum v Litovli, Muzeum Vodní branky v Uničově a mnoho jiných památkových objektů). Členové spolku se podíleli na historických filmech Jan Hus Cesta bez návratu anebo Marie Terezie, popřípadě na pohádkách Zázračný nos a Čertí brko.