Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

20. října 2018 svátek má Vendelín

„Mánesáci“ reprezentovali v Bruselu Českou republiku

„Mánesáci“ reprezentovali v Bruselu Českou republiku

Pátek, Prosinec 8, 2017 - 11:42
D.S.
Není to tak dávno, co Národopisný soubor Mánes z Prostějova oslavil krásných 72 let existence a i když to pro někoho může být zasloužilý věk, „Mánesáci“ se nevzdávají a udržují tradice nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí.

 

Od 16. do 20. Listopadu se vypravili za finanční pomoci Statutárního města Prostějova a Armády ČR do hlavního města Belgie – Bruselu, kde reprezentovali Českou republiku společně se zástupci Malého Mánesu nejen v překrásných prostorech Pražského domu na koktejl party Charity Bazaar Night 2017, ale také 2 dny na přísně střežené půdě NATO při 50. ročníku největší mezinárodní společenské akce pod názvem NATO Charity Bazaar 2017.

 

Akce se každoročně účastní přes 30 zemí, které působí na velitelství NATO. Pořádající země se v budově NATO prezentují svými národními stánky, kde prodávají svoje národní produkty. Výtěžek z akce je rozdělen mezi neziskové organizace členských zemí, které přihlásí svůj projekt. Každý rok o příspěvek žádají i neziskové organizace z České republiky. Česká republika na svém stánku letos utržila krásných 5 212,72€.

 

Ve volných chvílích zbyl čas i na prohlídku historického centra Bruselu a velmi oblíbeného Atomia.

 

Tímto bychom velmi rádi poděkovali nejen Statutárnímu městu Prostějov, Armádě ČR, společnosti Regiojet, ale také manželům Remešovým za zařízení veškerých náležitostí.

 

 
Národopisný soubor Mánes, z.s.

Autor fotografií: 
Národopisný soubor Mánes, z.s.