Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

17. února 2019 svátek má Miloslava

Mateřská škola ve Vřesovicích má novou televizi

Mateřská škola ve Vřesovicích má novou televizi

Středa, Únor 21, 2018 - 10:47
Redakce
Výšovice – Tři týdny nazpět se konal tradiční ples ve Výšovicích. Náměstek pro dopravu Smetana zde vyhrál televizi, kterou si ovšem nenechal a daroval ji dětem do mateřské školy!

 

Před třemi týdny se uskutečnil již tradiční obecní ples ve Výšovicích. Tak jak se již stalo dobrý zvykem tohoto plesu s výbornou hudbou a skvělou sousedskou atmosférou, jednou z hlavních atrakcí byla opět bohatá tombola. Na této informaci by nebylo zřejmě nic tak převratného, kdyby hlavní cenu v tombole nevyhrál náměstek primátorky města Prostějova Pavel Smetana.

 

Jak se nám podařilo zjistit, přímo na plese po převzetí televize, náměstek veřejně přislíbil svoji výhru věnovat na charitativní účely. Svůj slib opravdu předminulý pátek splnil! Televizi věnoval mateřské škole ve Vřesovicích, kam docházejí děti nejen z Vřesovic, ale i z širokého okolí včetně Výšovic. Cenu přijel předat spolu s manželkou Zuzanou Bratterovou a starostou obce Výšovice panem Jakubem Haluzou. Tento nečekaný dar potěšil nejen paní ředitelku místní školky a školy, ale především přítomné děti.

 

K čemu bude školka televizi využívat?

 

Vedle pouštění pohádek bude sloužit k výuce malých předškoláků. Kruh se tak uzavírá. První cena z obecního plesu ve Výšovicích, se prostřednictvím náměstka primátorky dostala do školky, kterou navštěvují také děti z Výšovic.

 

 

Kolik politiků si do budoucna vezme z tohoto milého gesta příklad?