Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

20. října 2018 svátek má Vendelín

Mikuláš, nebo čert? Děti dnes obdarovaly řidiče

Mikuláš, nebo čert? Děti dnes obdarovaly řidiče

Středa, Prosinec 6, 2017 - 10:03
Redakce
Přemyslovice – Děti z páté třídy místní základní školy obdarovaly řidiče podle toho, jak dopadla silniční kontrola. Někteří obdrželi balíček s dárkem v podobě čokoládové figurky a někteří v balíčku nalezli uhlí.

 

Dnes v době od 9:00 do 11:00 hodin proběhla u hasičské zbrojnice v obci Přemyslovice preventivní akce s názvem Mikuláš nebo čert.

 

Tradiční akce pořádané policisty dopravního inspektorátu s pojišťovnou Generali se zúčastnily také děti páté třídy místní základní školy. Ty po provedené běžné policejní kontrole řidiče podarovaly dárky v duchu Mikulášské tradice. Řidiči, kteří měli vše v pořádku, obdrželi balíček s preventivními materiály a dárkem v podobě čokoládové figurky. Ti ostatní preventivní materiály dostali také, ale místo čokoládové figurky v balíčku nalezli uhlí.

 

Asi dvěma desítkám zkontrolovaných řidičů se tento průběh silniční kontroly líbil. Dokonce i těm, kteří od dětí dostali balíček s uhlím. Ostatně takové upozornění na jejich chybu je určitě příjemnější, než zaplatit pokutu. Díky výtce přímo od dětí si to snad budou i lépe pamatovat a příště si dají větší pozor. Výrazně však převažovali řidiči, kteří měli vše v pořádku a ze silniční kontroly si odvezli čokoládovou figurku čerta.