Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

17. února 2019 svátek má Miloslava

Mladý muž ukradl, co mohl

Mladý muž ukradl, co mohl

Pondělí, Červenec 9, 2018 - 11:01
Redakce
Konice – Ukradl iphone a poté ho prodal o tři roky staršímu muži. Policistům se na základě důkazů přiznal nejen k tomuto činu, ale také k odcizení značkových bot. Zloději nyní hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.
Ilustrační foto

 

Z přečinu krádež podezírají koničtí policisté dvacetiletého muže z Blanska. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit v Konici nejméně ve dvou případech.

 

V nočních hodinách ze dne 20. na 21. dubna 2018 v jednom z konických hostinců využil neopatrnosti třicetiletého muže a v nestřeženém okamžiku se neoprávněně zmocnil volně odloženého mobilního telefonu značky iPhone v hodnotě 6 tisíc korun. Tento telefon poté v Boskovicích předal třiadvacetiletému muži z Brna. Provedeným šetřením za využití operativně pátracích metod, informačních systémů Policie ČR a oprávnění policie se policistům telefon u tohoto muže podařilo vypátrat. Při následném podání vysvětlení pak uvedl, kde k telefonu přišel. Podezřelý muž se na základě předložených důkazů k uvedenému jednání přiznal. Pod tíhou dalších důkazů se přiznal také ke krádeži páru sportovních bot. Té se dopustil v chodbě bytového domu v Komenského ulici v Konici v březnu letošního roku. Boty značky Nike v hodnotě 1 500 korun sám užíval a po přiznání je dobrovolně vydal policistům, kteří je tak mohli vrátit dvaatřicetiletému majiteli.

 

V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému muži za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.