Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

17. února 2019 svátek má Miloslava

Motorkář narazil do náklaďáku

Motorkář narazil do náklaďáku

Úterý, Červenec 10, 2018 - 11:06
Redakce
Horní Štěpánov/Brodek u Konice – Čtyřiadvacetiletý motocyklista nepřizpůsobil rychlost jízdy, a proto po projetí zatáčky již nestačil zareagovat na odbočující nákladní automobil. Motocyklista si způsobil zranění, se kterým byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci.

 

V pondělí 9. července 2018 po čtrnácté hodině došlo mezi obcemi Horní Štěpánov a Brodek u Konice k dopravní nehodě motocyklu s nákladním automobilem.

 

Čtyřiadvacetiletý motocyklista na stroji značky Suzuki nepřizpůsobil rychlost jízdy povaze vozovky a dopravní situaci. Po projetí levotočivé zatáčky vzhledem k rychlosti své jízdy již nestačil zareagovat na vlevo mimo komunikaci odbočující nákladní automobil značky Tatra. Svůj stroj neubrzdil a narazil do zadního kola nákladního automobilu. Po střetu motocyklista upadl a způsobil si zranění. S tím byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ke zranění dalších osob ani ke škodě na nákladním automobilu nedošlo. Výše škody způsobené na motocyklu a vybavení motorkáře byla vyčíslena na 10 tisíc korun.

 

Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přestupek motocyklisty policisté na místě vyřešili uložením pokuty ve výši 2 tisíce korun.