Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

19. března 2019 svátek má Josef

Napadení partnerky i napadení sociální pracovnice

Napadení partnerky i napadení sociální pracovnice

Středa, Srpen 29, 2018 - 15:14
Redakce
Prostějovsko – Muž během červnové taneční zábavy v obci na Prostějovsku fyzicky, údery do hlavy a hrudníku, napadl svou o čtyři roky starší partnerku. V úterý 28. srpna dopoledne napadla čtyřiačtyřicetiletá žena kurátorku pro děti a mládež.
Ilustrační foto

 

Na zábavě napadl svou partnerku

 

Z přečinu výtržnictví podezírají policisté jednatřicetiletého muže. Tohoto skutku se měl dopustit tím, že během červnové taneční zábavy v obci na Prostějovsku fyzicky, údery do hlavy a hrudníku, napadl svou o čtyři roky starší partnerku. Po úderech žena upadla na zem a v jejím dalším napadáním útočníkovi zabránili až svědci incidentu. Ti také ženě přivolali lékařskou pomoc. Muž se tohoto zavrženíhodného jednání dopustil přesto, že byl pro přečin výtržnictví v minulosti již pravomocně odsouzen. Proto mu za jeho nynější jednání hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. V úterý 28. srpna 2018 si převzal sdělení podezření z uvedeného přečinu. Ve věci je vedeno zkráceném přípravném řízení.

 

Napadení sociální pracovnice

 

Z přečinu násilí proti orgánu veřejné moci je podezřelá třiačtyřicetiletá žena. Tohoto skutku se měla dopustit v úterý 28. srpna 2018 dopoledne, v rodinném domě v obci na Konicku. Tam měla fyzicky, jedním úderem otevřenou dlaní do hlavy a krku, napadnout kurátorku pro děti a mládež při šetření v rámci výkonu její pracovní činnosti. Při útoku nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku. V případě prokázání viny a odsouzení útočnici za toto jednání hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až pět let.