Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

16. července 2018 svátek má Luboš

Nejnižší nezaměstnanost je opět na Prostějovsku

Nejnižší nezaměstnanost je opět na Prostějovsku

Úterý, Říjen 10, 2017 - 14:51
Redakce
Prostějov – Prostějovsko má na kontě další menší úspěch. Jako jediné totiž vykazuje nezaměstnanost nižší než je průměr v ČR!

 

Vývoj nezaměstnanosti v jednotlivých okresech Olomouckého kraje je podobný – ve všech počet lidí bez zaměstnání poklesl.

 

Podíl nezaměstnaných osob vyšší než republikový průměr vykázaly 4 okresy, nejvyšší byl v okresech Přerov (5,3 %) a Jeseník (4,9 %). Nejnižší podíl nezaměstnaných tradičně hlásí v okrese Prostějov (2,7 %), který jako jediný vykazuje nezaměstnanost nižší než v ČR.

 

„Je třeba říci, že se snažíme, aby u nás lidé nacházeli práci. Věříme, že za pozitivním vývojem je i naše snaha o co nejsmysluplnější využití průmyslové zóny. Firmy se zde rozrůstají a nabízí stále více práce. Přicházejí ale i další investoři, kteří Prostějov považují za ideální místo k podnikání,“ uvedla primátorka Alena Rašková (ČSSD), která netají radost nad pozitivní situací v okrese. Na jedno volné pracovní místo totiž, matematicky vyjádřeno, připadá 1,5 uchazeče což je nejméně v celém kraji.