Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

19. března 2019 svátek má Josef

O královně noci a princezně Jitřence

O královně noci a princezně Jitřence

Neděle, Březen 11, 2018 - 19:11
Redakce
Ptení – Již pětadvacátá v řadě bude letos světová premiéra na prknech Ptenského dětského divadla. V neděli 25. března v 15 hodin sehrají v aule základní školy ve Ptení malí umělci další pohádku Karla Foltina „O královně noci a princezně Jitřence“.

 

Noktis – královna noci chce získat vládu nad celým světem. Prvním krokem k jeho ovládnutí má být záhuba princezny Jitřenky. Jitřenka má ale nejen svoje ochránce, ale i vysvoboditele. Kromě titulních postav uvidí diváci třeba královniny dvorní dámy, strážce soumraků a jeho červánky, ducha hvězdného svitu, prince Jasana a jeho panoše, hvězdičku, slunce a jeho paprsek, ale také docela obyčejné holky Klárku a Šárku a další. Představení je zpestřeno 8 písničkami s texty Karla Foltina, trvá i s přestávkou necelé dvě hodiny.

 

Na celém tomto projektu se podílí 16 dětských herců ve větších rolích, 6 herců v „company“ a dalších 6 žáků na technickém zajištění (osvětlovači, zvukaři, jevištní technici). Na přípravě představení (kostýmy, kulisy, rekvizity, choreografie) se podílejí další pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci školy, někteří rodiče i další žáci.

 

Po premiéře jsou naplánovány do velikonočních prázdnin tři reprízy ve dnech 26.-28. března – pro žáky základních a mateřských škol, které mají zájem do Ptení přijet. Derniéra bude po Velikonocích – ve středu 4. dubna. Tato představení začínají zpravidla kolem 9. hodiny, po příjezdu diváků.