Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

18. ledna 2019 svátek má Vladislav

Oba partneři se zákazem řízení jezdili Formanem

Oba partneři se zákazem řízení jezdili Formanem

Úterý, Únor 13, 2018 - 13:55
Redakce
Kostelec na Hané – Z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání podezírají policisté jednatřicetiletého muže a jeho třiadvacetiletou přítelkyni. Oba mají zákaz řízení všech motorových vozidel.
Ilustrační foto

 

Podezřelá žena se uvedeného přečinu měla dopustit tím, že v nejméně jednom případě dne 5. ledna 2018 řídila v Kostelci na Hané osobní automobil typu Škoda Forman, přestože měla rozhodnutím Magistrátu města Prostějova vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Zákaz činnosti v délce 12 měsíců jí skončil až o dvacet dní později. 

 

Partner podezřelé ženy se měl stejného skutku dopustit stejným vozidlem na stejném místě, ale dne 30. prosince 2017. Také on má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. V jeho případě se však jedná o tři platné zákazy. První dva mu byly uloženy rozhodnutím Magistrátu města Prostějova. Jedná se o zákaz uložený v listopadu roku 2016 na dobu 18 měsíců a zákaz z března minulého roku na dobu 24 měsíců. Poslední zákaz na dobu 36 měsíců byl muži uložen rozhodnutím Okresního soudu v Prostějově v červnu minulého roku.

 

Oběma podezřelým za jejich jednání v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 

Zásadní roli při zjištění uvedeného protiprávního jednání hrála osobní a místní znalost policistů. Podezřelý muž totiž není žádným nováčkem. Jeho lásku k motorovým vozidlům a nerespektování zákonů musí policisté řešit již od jeho dětských let. V evidenční kartě řidiče má k dnešnímu dni celkem 19 záznamů. První zákaz řízení mu byl vysloven za řízení v opilosti již v listopadu roku 2003. Od té doby jich „nasbíral“ celkem 9. Za zmínku stojí také fakt, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz pro řízení automobilů.