Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

16. července 2018 svátek má Luboš

Od listopadu si opět zabruslíte na náměstí!

Od listopadu si opět zabruslíte na náměstí!

Pondělí, Září 25, 2017 - 09:24
Redakce
Prostějov – Další ročník bruslařské sezony na náměstí T.G. Masaryka se zahájí v listopadu. I letos se můžete těšit na mobilní kluziště. Jak dlouho sis jej v centru užijete a co za novinku město nachystalo?

 

Mobilní bruslařský plácek bude návštěvníkům k dispozici od 6. listopadu do 7. ledna. Ledovou plochu opět město umístí před budovou muzea.

 

„Kluziště, stejně jako v předchozích ročnících, necháme položit na dřevěnou konstrukci tak, aby byla chráněna dlažba. Lidé zde najdou čtyřiadvacet boxů pro odložení věcí. Boxy budou samostatně uzamykatelné s mincovním zámkem na deset korun,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

 

„Plocha kluziště bude nasvícena. Využijeme stožáry veřejného osvětlení po obou stranách habrů, které necháme osadit reflektory.“

 

 

Pro potřeby přezouvání budou využity stávající lavičky, které jsou umístěny pod habry. Jejich počet bude navýšen tak, aby byla zajištěna dostatečná kapacita míst pro přezouvání. Na lavičky se pořídí pro zvýšení komfortu podsedáky, které obsluha instaluje vždy po provozní dobu kluziště. Bruslení je opět zdarma s tím, že se zpoplatní půjčování bruslí.

Autor fotografií: 
Město Prostějov