Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

19. března 2019 svátek má Josef

Opilý motocyklista skončil v nemocnici

Opilý motocyklista skončil v nemocnici

Pondělí, Srpen 27, 2018 - 10:32
Redakce
Březsko/ Hvozd – V neděli řídil pětadvacetiletý řidič mezi obcemi Březsko a Hvozd motocykl značky Kawasaki. Opilý muž havaroval na poli a utrpěl zranění, se kterým byl převezen do nemocnice.

 

V neděli 26. srpna 2018 po druhé hodině v noci řídil pětadvacetiletý řidič mezi obcemi Březsko a Hvozd motocykl značky Kawasaki.

 

Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou z dosud přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a vyjel vpravo mimo komunikaci. Po projetí nehlubokým příkopem muž pokračoval v jízdě na poli. Po asi 110 metrech pak z dosud přesně nezjištěných příčin havaroval. Při havárii muž utrpěl zranění, se kterým byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnoty 1,73 a 1,68 ‰ alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Uvedl, že bezprostředně před jízdou navštívil taneční zábavu, kde požíval tvrdý alkohol. Dalším šetřením policisté zjistili, že není držitelem příslušného řidičského oprávnění.

 

Pro své jednání je nyní podezřelý z několika dopravních přestupků a z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. Za uvedené jednání mu mimo toho hrozí také finanční postih a zákaz řízení.