Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

17. února 2019 svátek má Miloslava

Po šesti lahvových pivech jel pro další

Po šesti lahvových pivech jel pro další

Středa, Srpen 8, 2018 - 16:51
Redakce
Prostějov – Pozornost policistů k sobě přitáhl opilý muž jízdou s rozsvícenými světly pouze pro denní svícení. Dechové zkoušky naměřili hodnoty 1,48 a 1,52 ‰ alkoholu v dechu.
Ilustrační foto

 

Ve středu 8. srpna 2018 ve 2:30 hodin kontrolovali policisté v Okružní ulici v Prostějově osobní automobil Volkswagen Passat a jeho devětatřicetiletého řidiče.

 

Pozornost policistů k sobě muž přitáhl jízdou s rozsvícenými světly pouze pro denní svícení. Provedenými dechovými zkouškami policisté u muže změřili hodnoty 1,48 a 1,52 ‰ alkoholu v dechu. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil a přiznal vypití šesti lahvových dvanáctistupňových piv. Dále uvedl, že více lahví doma neměl, proto autem vyrazil nakoupit další. Na výzvu policistů se poté dobrovolně podrobil odbornému lékařskému vyšetření.

 

Pro jízdu bez předepsaného osvětlení a tím, že při kontrole nepředložil řidičský průkaz, se dopustil přestupků podle zákona o silničním provozu. Ty budou k dořešení oznámeny příslušnému správnímu orgánu.

 

Pro jízdu pod vlivem alkoholu je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti.

 

Další jízdu policisté muži zakázali. Řidičský průkaz na místě nezadrželi, protože ho nepředložil.