Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

20. října 2018 svátek má Vendelín

Podvodníci řádí i na internetu!

Podvodníci řádí i na internetu!

Pondělí, Listopad 13, 2017 - 14:21
Redakce
Prostějovsko – Dávejte si pozor na podvodníky, pokud si budete kupovat cokoliv přes internet. Může vás to vyjít draho, obzvlášť v období před vánoci. Dejte radši na recenze ostatních kupujících.
Ilustrační foto

 

Prostřednictvím internetového inzertního portálu nabídla neznámá osoba k prodeji mobilní telefon typu Samsung Galaxy S7 edge gold za částku 6 500 korun.

 

Telefon se rozhodl zakoupit pětačtyřicetiletý muž z Prostějovska. Po e-mailové komunikaci s prodejcem zaslal požadovanou částku na jeho bankovní účet. Po obdržení peněz prodejce s kupujícím přestal komunikovat, telefon nedodal a naopak ho na inzertním portálu dále nabízí k prodeji. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu podvod. Za ten podezřelému v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Varování Policie ČR

 

Při nákupu zboží prostřednictvím internetových inzertních a aukčních portálů dbejte zvýšené opatrnosti. Jde totiž o prostředí, které různým nepoctivcům dává dříve netušené možnosti, a ti toho rádi využívají. Zejména při nákupu elektroniky, a telefonů zvlášť, mnohdy zájemce podlehne nabídce výhodné koupě za bezkonkurenční cenu. A právě taková nabídka s cenou výrazně nižší než obvyklou, by měla být prvním důrazným varováním. Nevěřme tomu, že někdo je takový dobrák, že nám prodá věc s výrazně nižším ziskem, než by mohl získat.

 

 

Další radou je využívat recenzí a nakupovat jen od prověřených prodejců. V neposlední řadě nedoporučujeme u bazarového zboží platbu předem. Pokud se nejedná o internetový obchod, nechávejte si zboží posílat na dobírku.