Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

22. května 2018 svátek má Emil

Pohled SPD na současnou situaci

Pohled SPD na současnou situaci

Středa, Srpen 30, 2017 - 11:09
Redakce
U poslance Radima Fialy na facebookových stránkách vyšlo vyjádření SPD. V něm politická strana Svoboda a přímá demokracie učinila prohlášení k aktuálnímu dění nejen v České republice.

 

1. Hnutí SPD považuje postup europoslanců z hnutí ANO, kteří podporují zavedení tlaku EU na Českou republiku, ve věci přijetí nelegálních imigrantů, za jasný důkaz dvojí tváře politiky ANO. Něco jiného se říká voličům a něco naprosto opačného politici ANO realizují v praxi. Skutečnost je jednoduchá a znamená, že hlas pro hnutí ANO je hlasem pro přijímání nelegálních imigrantů. Nic na tom nezmění ani předvolební ujišťování předsedy hnutí ANO. Ten je schopen si v rámci předvolebního boje nasadit masku bojovníka s nelegální imigrací a podporovatele přímé demokracie, jen aby obalamutil občany. Důkazy ale mluví jasně a věcně. Hnutí ANO svou vládní politikou podpořilo vyčlenění půl miliardy korun na přijímání imigrantů. Hnutí ANO nesplnilo slib voličům a nepodpořilo prosazení zákona o všeobecném referendu, přestože byl zařazen ve vládním programovém prohlášení. Politika dvojí tváře je hnutí SPD cizí. Takovou politiku odmítáme a musí jí odmítnout i voliči.

 

2. Předsednictvo SPD tvrdě kritizuje dotace EU na snížení produkce mléka. V tomto případě sdílíme plně postoj prezidenta republiky. Tato dotace EU přichází v době, kdy cena másla pro spotřebitele láme rekordy. Je zřejmé, co je cílem této dotační politiky. Naše země má být zbavena základních znaků ekonomické suverenity. Máme být závislí a vydíratelní. Pokud Brusel rozhodne, tak bude hrozit doslova hladem. Hnutí SPD to nedovolí, odmítáme dotační a každý jiný pokus zničit suverenitu naší země. Náš program počítá se zajištěním dostatku kvalitních českých potravin. Nebudeme se ohlížet na diktát EU.

 

3. Hnutí SPD odmítá pokus francouzského prezidenta Macrona rozdělit státy V4, který při své návštěvě střední Evropy nepozval na společné jednání Polsko a Maďarsko, kteří odmítají stávající migrační politiku EU. Naše hnutí SPD plně podporuje silnou pozici polské a maďarské vlády a odsuzujeme podlézání premiéra Sobotky.

 

4. Předsednictvo hnutí považuje vládou ohlášené mzdové navýšení za předvolební falešné sliby, jelikož vláda nemá zajištěné financování navýšení mezd v návrhu rozpočtů státu a krajů. Jde o zoufalou a opakovanou snahu zmást voliče a koupit si jeho hlas. SPD prosazuje systémové změny v české politice. Pokud prosadíme přímou volbu, odvolatelnost a přímou osobní, hmotnou a trestní odpovědnost politiků, bude to znamenat omezení moci stranických mafií, které okrádají tuto zemi a rozprodávají její bohatství. Pouze to zajistí spravedlivou mzdu lidem a podmínky pro férové podnikání.

 

Autor fotografií: 
Radim Fiala SPD