Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

18. ledna 2019 svátek má Vladislav

Prezidentská kampaň očima školy, občana a voliče

Prezidentská kampaň očima školy, občana a voliče

Středa, Leden 24, 2018 - 09:49
Redakce
Po sledování televizních pořadů, vztahujících se k prezidentským volbám, po debatách a prohlášeních většiny prezidentských kandidátů, po přečtení řady komentářů v českém tisku i na sociálních sítích musím říci, že naše demokracie, kultura a bazální slušnost, jak situaci hodnotí nezaujatý, normální občan Česka, na celé míře PROPADLA.
Ilustrační foto

 

Můžu být volič kohokoliv, ale v této době si nemohu nepovšimnout, jak zaujatě, nevyváženě a hystericky je vedena kampaň „všichni proti Zemanovi“. A že se na této hanbě podílí veřejnoprávní televize, je opravdu k zamyšlení. K zamyšlení se nad úrovní demokracie v naší zemi. Ti, kteří ji hlasitě řvou a zneužívají, jsou právě těmi, kteří ji udupávají . Řada těch, kteří byli připraveni volit kandidáta, který je něčím zaujal, a ať je to kterýkoliv kandidát, se po mediální masáži napřimuje a zvedá hlas proti vnucovačům toho, jakoby jediného správného, neposkvrněného, čistého a spravedlivého.

 

Ve škole by to bylo nejspíše hodnoceno jako podněcování šikany. Všichni proti jednomu. A teď mu to nandáme. Je jedno, v čem byl dobrý a co dokázal. Vytáhněme ze své paměti jenom prohřešky, chyby, vzpomeňme si, jak na nás útočil, co o nás řekl.

 

Překvapila mě nepřátelská propaganda většiny médií a tisku. Tohoto jsme se takřka po 30 letech snad dočkat nechtěli. Nebo zapomínáme? Nebo to někdo takto chce?

 

Přemítám, zda mám vlastně právo něco hodnotit. Vždyť pokud jsem voličem Zemana, tak vlastně nejsem podle pana redaktora Mitrofanova občan České republiky. To tedy takřka 40% občanů naší vlasti nejsou její občané? To je ten demokratický pohled médií?

 

A také ona takřka polovina našich občanů podle Jiřího X Doležala, redaktora Reflexu, nejsou slušní lidé. Strašení Zemanem a komentáře výše zmíněných redaktorských hvězd jsou vrcholem neslušnosti a vysmívání se demokracii, nám občanům.

 

Ve škole přece musím tvrdě potírat snahy jedné názorové skupiny někoho šikanovat, zastrašovat, prosazovat pouze svůj názor, vnucovat jej ostatním a nerespektovat názor jiných. Demokracie je zajisté o něčem jiném. A otázka „rovných příležitostí“, práva, svobody slova, slušnosti? V dnešním pojetí oněch řvounů -výsměch.

 

Nechť si každý vyznává svého Boha, nechť si každý volí presidenta podle svých kritérií, ale ať nám nemizí opravdová demokracie, ať není destruována tou velkohubou a nemocnou ambiciózností zklamaných rádoby vůdců a vizionářů. Ať nemizí slušnost a lidskost. A to platí jednoznačně na obou pólech dnešního politického soupeření.

 

To, co je předváděno ve většině médií, vidím jako neférové, nevyvážené a už vůbec ne demokratické. Díváte se na televizi, čtete tisk a jste vnímaví občané této země? To opravdu někteří nevidíte? Chtěli byste mít své dítě na takové škole, kde se něco podobného, jak předvádějí ti nejspravedlivější ze spravedlivých, děje a všichni poslušně mlčí? Mně se to příčí.

 

Jan Krchňavý

občan a volič.