Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

17. února 2019 svátek má Miloslava

Prostějovské volejbalistky získali desátý titul v řadě!

Prostějovské volejbalistky získali desátý titul v řadě!

Sobota, Duben 28, 2018 - 20:27
Redakce
Prostějov – Volejbalistky Prostějova obhájily mistrovský titul a zlaté medaile získaly v extralize už podesáté za sebou. O titul Prostějovačky musely tvrdě bojovat, o třetím finálovém vítězství rozhodly až v tie-breaku, který vyhrály 15:10!

 

Hráčky Olomouce podaly zejména v prvním a třetím setu velmi dobrý výkon a v těchto fázích zápasu své zkušenější soupeřky předčily i bojovností. V závěru utkání se ale projevila větší herní jistota prostějovského celku.

 

Domácí volejbalistky chybovaly v útoku, měly děravé bloky, špatný příjem podání a soupeřky nedokázaly dostat pod tlak ani servisem. Olomouc byla přesnější v útoku.

 

V druhém dějství se výkon prostějovských volejbalistek výrazně zlepšil. K obratu pomohly přesnějším útokem Helena Horká s Laurou Emontsovou, kterým připravovala akce nahrávačka Kathleen Weissová.

 

Ve třetím dějství upadly hráčky Prostějova znovu do útlumu, se kterým zápolily v úvodu zápasu. Obětavě bojující volejbalistky Olomouce bodovaly zejména kvalitní obranou na síti. Obhájkyně titulu se opět vzchopily ve čtvrtém setu, v němž soupeřkám dovolily uhrát pouze 13 bodů.

 

Trenér Čada končí

Trenér Miroslav Čada po zisku jubilejního desátého mistrovského titulu s volejbalistkami Prostějova oznámil, že na lavičce končí. V klubu by měl působit nadále v roli poradce.

 

Prostějov - Olomouc 3:2 (-17, 18, -18, 13, 10)

 

Autor fotografií: 
VK AGEL Prostějov