Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

22. května 2018 svátek má Emil

Prostějovským basketbalistům se podařilo sezonu ukončit výhrou

Prostějovským basketbalistům se podařilo sezonu ukončit výhrou

Pondělí, Květen 15, 2017 - 15:15
Redakce
Prostějov – Výhra sice nebyla v zápasech o medaile, radost ovšem měli podobnou. V odvetě porazili Hradec Králové 78:68 a to jim v součtu s domácí remízou 89:89 stačilo k záchraně v Kooperativa NBL.

 

Orlům těsně před baráží vypadly kvůli zdravotním problémům další dvě zámořské akvizice. Proti Hradci nenastoupili pivoti Fitzpatrick a Jacobs. Zbývající Orli rychle nasbírali osobní chyby a kvůli tomu duel skončil remízou.

 

Záchrana nespadla pětinásobnému finalistovi sama do klína, i když na půdě soupeře v první čtvrtině vedl až o 14 bodů. Osm minut před koncem bylo vyrovnáno a Východočeši doufali, že na třetí pokus baráž ovládnou. Záchranou klub odvrátil blamáž. Sestup by se rovnal velké ostudě. Sezona ale ještě z prostějovského pohledu nekončí.

 

Orli se během ročníku neustále propadali i kvůli ekonomickým potížím

 

Nejprve jim po odchodech několika hráčů uniklo místo ve skupině hrající o 1. až 6. místo, ve skupině A2 dosáhli na jediné vítězství a se stejnou bilancí ukončili účinkování v play-out. Na desátou výhru dosáhli až v posledním kole proti výrazně oslabenému Brnu.

 

Autor fotografií: 
Orli Prostjěov