Týdeník Prostějovska

Aktuálně z Prostějova a okolí

header

facebook

twitter

 

19. března 2019 svátek má Josef

Syrská první dáma operována: Zde je český dopis prezidentu Asadovi!

Syrská první dáma operována: Zde je český dopis prezidentu Asadovi!

Sobota, Srpen 11, 2018 - 10:14
Redakce
Ke zprávě o operaci onkologického nálezu první dámy Syrské arabské republiky Asmy al Asadové se solidárně vyjádřily i české třídní odbory. Člen zahraničního výboru, který se s hlavou státu osobně setkal v září minulého roku, napsal jménem odborů OS ČMS dopis prezidentu Bašáru Asadovi v tomto znení:

 

„Vaše Excelence,

                    

Poté, co jsme se dozvěděli zprávu o onkologickém onemocnění a následné operaci Vaší manželky, první dámy Syrské arabské republiky paní Asmy al Asadové, bychom rádi projevili svou účast v této těžké osobní situaci a vyjádřili svůj optimismus ohledně jejího boje s vážnou nemocí.

 

Paní Asma je symbolem skutečné první dámy coby ženy spjaté s národem, především v tak těžké době, jako je posledních 8 let válečného stavu v boji proti terorismu. Paní Asma projevila své hrdinství, když ani v nejtěžších chvílích , kdy hrozilo dobití Damašku teroristy, neopustila svůj lid, odmítla možnost vycestovat ze země a zůstala i se svými dětmi po boku národa v jeho nejtěžší chvíli. Její osobní účast na životě syrské společnosti, její každodenní kontakt s lidmi, pravidelná setkání se studenty, s raněnými vojáky Syrské arabské armády i s pozůstalými po mučednících války proti terorismu jen potvrdily její pověst milované první dámy, která nestojí nad lidmi ,ale spolu s nimi, jako jedna z nich. Její hrdinství, lidská účast, emancipovanost a modernost jsou vzorem nejen pro syrské ženy a nejen pro ženy arabského světa.

 

Znovu bychom proto rádi projevili naše upřímné přání jejího brzkého uzdravení!

 

S bratrskými pozdravy

 

Martin Peč “

 

K přání rychlého uzdravení syrské první dámy se připojil i předseda českých třídních odborů OS ČMS, poslanec a předseda Skupiny přátel ČR – Sýrie v PSP ČR Stanislav Grospič.